Nemigos kamuojamųjų smegenys dieną miega

Nemigos kamuojamųjų smegenys dieną miega

Amerikiečių mokslininkai nustatė, kad žmonės, kuriuos naktimis kamuoja nemiga, dieną jaučiasi apsnūdę todėl, kad jų smegenys iš tiesų miega.

Žurnale "Sleep" rašoma, kad mieguistumas dieną - ne tik normalaus naktinio poilsio kompensacija, bet ir funkcinis galvos smegenų darbo nukrypimas.

Tai nustatyti pavyko pasitelkus magnetinį rezonansinį tomografą ir palyginus "nemiegančių" žmonių smegenų aktyvumo rodiklius su tų, kurie miega gerai.

Buvo nuskenuotos 25 jaunų nemiga sergančių ir tiek pat ja nesergančių pacientų (vidutinis amžius - 32 metai) galvos smegenys. Pasirodo, "nemiegančių" žmonių galvos smegenų sritys, kurios reguliuoja pažintines ir elgsenos funkcijas, veikia silpniau. Kuo sudėtingesnė buvo užduotis, kurią reikėjo išspręsti tiriamiesiems, tuo labiau pastebimas buvo minėtų sričių darbo susilpnėjimas.

Smegenys negali visiškai "atsibusti", nes jose yra pažeistas procesas, kuris "išjungia" miego metu veikiančias zonas, nereikalingas dieną.

Mokslininkų žodžiais, tokie žmonės miega atsimerkę. Kad įveiktų nesudėtingą užduotį, jiems reikia įdėti daugiau pastangų nei kitiems.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder