Pusė visų mergaičių ir trečdalis berniukų jaudinasi dėl savo išvaizdos

Pusė visų mergaičių ir trečdalis berniukų jaudinasi dėl savo išvaizdos

Tyrimai rodo, kad pusė mergaičių ir trečdalis berniukų yra pasiruošę imtis kraštutinių priemonių tam, kad turėtų idealų kūną ar pasiektų idealaus svorio.

Vaikai jaučia spaudimą dėl savo išvaizdos. Vienas iš dešimties berniukų sako, kad yra pasiryžęs vartoti steroidus tam, kad būtų raumeningesnis, o viena iš dešimties mergaičių teigia, kad ateityje yra pasiruošusi gerti lieknanamąsias piliules arba laisvinamuosius vaistus tam, kad sulieknėtų.

Apklausę 810 jaunuolių, kurių amžius svyravo nuo 11-os iki 16-os metų, mokslininkai atskleidė, kad daugiau nei 50 procentų mergaičių ir daugiau nei trečdalis berniukų prisipažino lyginantys savo kūną su figūromis žmonių, kuriuos mato per televizorių. Apie pusė visų apklaustųjų teigia esantys pasiryžę plastinei operacijai, kad susikurtų savo trokštamą išvaizdą.

Apklausą organizavusios kompanijos generalinė direktorė Rosi Prescott sakė: "Jaunuoliai jaudinasi dėl savo išvaizdos. Auga tendencija griebtis greitų būdų problemoms spręsti, tačiau jie yra pavojingi sveikatai ir dažnai vis tiek neduoda trokštamo rezultato. Be to, įdomu tai, kad ankščiau tai buvo problema, kuri vargino jaunas merginas, tačiau dabar tai liečia ir berniukus".

"Šios problemos priežastis - jauni žmonės yra įtikinami, kad jie turi atitikti nerealų ir nepasiekiamą kūno idealą".

Anksčiau šiais metais atliktas tyrimas parodė, kad ligoninėse nuo anoreksijos yra gydomi net jaunesni nei penkerių metų vaikai.

Didžiojoje Britanijoje bus pradėtas kūno įvaizdžio tyrimas, apimantis anoreksiją, nutukimą ir savęs žalojimą, nes anksčiau atlikta apklausa kaltina mados industriją, reklamą ir žvaigždžių pasaulį lieknumo manijos kurstymu.

Tyrimui vadovausianti Jo Swinson sako, kad žmonės griebiasi kraštutinių priemonių dažnai net nežinodami, kad jie nori būti panašūs į kompiuteriu pagražintus žmones. "Vienintelis būdas kovoti su tuo - paskatinti žmones pasitikėti savimi ir mylėti savo kūną", - teigia ji.

Tyrimui pateikti duomenis turės visos dietologų kompanijos, plastikos chirurgai, sveikos mitybos specialistai ir mados ekspertai.

Šaltinis: www.dailymail.co.uk

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder