Daugiau vaikų galės lankyti dienos centrus

Daugiau vaikų galės lankyti dienos centrus

Vaikai iš socialinės rizikos šeimų artėjant Kalėdoms galės glaustis naujose, jų poreikiams pritaikytose Andrejaus Rubliovo mokyklos patalpose, kur netrukus persikels Vaikų dienos centras bei Trumpalaikės socialinė globos ir krizių įveikimo pagalbos skyrius.

"Dabar šios paslaugos vaikams iš socialinės rizikos šeimų teikiamos bendrabutyje, Šilutės pl. 8, kur veikia ir nakvynės namai. Akivaizdu, kad aplinka ir vaikus supantis kontingentas nėra patys tinkamiausi", - sakė Savivaldybės administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė.

Jai antrindama BĮ Klaipėdos miesto šeimos ir vaiko gerovės centro Rita Bratėnaitė-Vitkienė akcentavo, kad vaikui iš apleistų namų nėra malonu vėl patekti į panašią aplinką, kur purvinos laiptinės ir asocialūs asmenys.

"Savo poreikiams pritaikėme vieną Andrejaus Rubliovo mokyklos korpusą. Dabar sąlygos atitiks visus normatyvus. Be to, dabar vienu metu galėsime trumpam apgyvendinti daugiau vaikų - iki 24, o Šilutės pl. 8 esnačiose patalpose galėdavome apnakvindinti tik iki 16 vaikų", - pasakojo R. Bratėnaitė-Vitkienė.

Socialinės paramos skyriaus vedėja Audronė Liesytė akcentavo, kad naujose patalpose veiksiančiame dienos centre galės rinktis net 40 vaikų.

"Tokių dienos centrų poreikis yra didelis. Iki šiol šią paslaugą pirkdavome iš nevyriausybinių organizacijų. Iš viso turime 296 socialinės rizikos šeimas, kuriose auga 542 vaikai", - skaičiaus vardijo A. Liesytė.

Persikėlus į naujas patalpas įstaigoje bus dar įsteigti 9 etatai. Tikimasi veiklą pradėti dar iki Kalėdų.

Pasak A. Liesytės, atlaisvintos patalpos Šilutės pl. 8 bus perduotos savivaldybei. J. Simonavičiūtė užsiminė, kad jos gali būti panaudotos nakvynės namų reikmėms.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder