Gedulo ir Vilties dienos susibūrimas Portlande

Gedulo ir Vilties dienos susibūrimas Portlande

Vakar vakare Portlando lietuvių bendruomenė pažymėjo Gedulo ir Vilties dieną Grotto Sopulingosios Motinos šventovėje, kuri įkurta dar 1924 m.

Nepabūgę lietaus, lietuviai susirinko prie vieno žymiausių išeivijos architektų - Kalifornijoje gyvenusio Jono Muloko - sukurto koplytstulpio, kuris ne tik tapo pirmuoju tokio pobūdžio tautiniu-religiniu statiniu visame parke praeitame šimtmetyje, bet ir dabar simbolizuoja Oregono valstijos lietuvišką istoriją, mena tragišką lietuvių tremtį į Sibiro platybes.

Rožių miesto apylinkių lietuviai dalinosi savo prisiminimais apie šeimos narių bei giminių trėmimus, klausėsi buvusio apylinkės pirmininko Viliaus Žalpio pasakojimų apie lietuviško koplytstulpio istoriją, dainavo tremtinių dainas, pritariant akordeonui.

Susirinkusiuosius pasveikino ir Grotto šventovės vadovas Thomas J. Fullmer. T.J. Fullmer pažymėjo, jog būtent lietuviai 1962-iaisiais metais davė pradžią dabartinei koplytstulpių "alėjai", kuri pastaruoju metu pradėjo augti tiek lankytojų skaičiumi, tiek ir naujai iškilusiais statiniais, susijusiais su kitų tautų religine istorija.

Grotto parko vadovas susirinkusiems pranešė džiugią naujieną, kad jo ir Portlande neseniai apsigyvenusio lietuvio Lauryno R. Misevičiaus iniciatyva atgaivinta lietuviškos Grrotto parko atributikos gamybos iniciatyva - šventovės suvenyrų parduotuvėlėje jau šiandien siūlomos atvirutės su lietuvišku koplytstulpiu, netrukus ten galima bus įsigyti ir magnetų bei žvakučių su koplytstulpio atvaizdu.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder