Charakteristikos būtinos tam, kad būtų pagrįstas valstybės reikalavimas įrodyti, jog daugiavaikės motinos išaugino padorius vaikus. Tik tokiu atveju jos pretenduoja gauti papildomą 400 litų dydžio pensiją.
Šiuo dokumentu kandidačių atžalos dažniausiai pasirūpina darbovietėse, tačiau jeigu žmogus nedirba, jį apibūdinančio rašto gauti praktiškai neįmanoma.
Tokiais atvejais patariama kreiptis į namų administratorius arba gyvenamos teritorijos seniūnaičius. Bet šis patarimas - nieko vertas.
"Administratorių bendrovėje išgirdau atsakymą, kad manęs ten niekas nepažįsta ir charakteristikos neparašė. Kreipiausi į seniūnaitį - šis irgi tai daryti atsisakė, mat ruošiasi šias pareigas apleisti, be to, neturi antspaudo.
Nedirbu jau 12 metų, esu neįgali, retai kur lankausi, kartais nueinu į bažnyčią - vargu, ar mane gali įvertinti kunigas.
Paaiškinau tai savivaldybėje, bet man tik atsakė, kad yra toks reikalavimas ir jį būtina vykdyti, jokio patarimo negavau", - savo vargus bandant gauti charakteristiką vardijo klaipėdietė Danutė Šakinienė.
Ji dabar jaučiasi taip, kad kištų pagalius į ratus, mat moters broliai ir seserys, registruoti Plungės rajone, dokumentus susitvarkė be vargo.
"Kaip man tą savo padorumą įrodyti? Tame pačiame name gyvenu 40 metų, su visais kaimynais sutariu gerai, per tiek metų tarp mūsų konfliktų nebuvo. Gal man rinkti jų parašus?" - svarstė D. Šakinienė.
Tačiau šiandien ir pažįstamų žmonių tvirtinimai, kad esi padorus žmogus, nepadėtų.
"Kol kas galioja ta pati tvarka, mes įstatymo interpretuoti negalime.
Yra neaiškumų, ir dėl to jau aiškinomės su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, o šiomis dienomis ruošiame dar vieną papildomą užklausimą dėl tvarkos", - sakė Klaipėdos savivaldybės Socialinių reikalų departamento vadovė Audra Daujotienė.
Tvarka, pagal kurią nuo šių metų galima pretenduoti į papildomą pensiją, numatyta Valstybinių pensijų įstatymo pataisose. Pagal jas, Klaipėdoje tokias pensijas galėtų gauti apie 500 motinų.
Rašyti komentarą