Policijos reidai atsakingai vairuoti neišmokys

Policijos reidai atsakingai vairuoti neišmokys

Ar naudojamasi saugos diržu, ar vaikai vežami tinkamai, ar dviratininkai dėvi šalmus? Tą nuolat prižiūri policijos pareigūnai, rengdami įvairius reidus keliuose. Tačiau iš šių prevencinių priemonių, deja, mažai naudos - suaugusiam Kelių eismo taisyklių pažeidėjui įkrėsti sąmoningumo ne taip jau paprasta. Tik auganti karta pretenduoja tapti pavyzdžiais keliuose.

Mokytis plūsta tūkstančiai vaikų

Vasario 18-24 dienomis šalies keliuose policija organizavo prevencines priemones, ar keleiviai naudoja saugos diržus, ar vaikai vežami jiems pritaikytose kėdutėse. Tokie reidai organizuojami kasmet, tačiau net patys pareigūnai pripažįsta, jog eismo dalyviai pavyzdingi taps tuomet, jei saugaus eismo principai jiems bus diegiami nuo mažens. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Administracinės veiklos skyriaus vyresnioji specialistė Aistė Dijokaitė „Vakaro žinias“ informavo, jog Vilniaus kelių policijoje jau nuo 2007-ųjų veikia Saugaus eismo klasė. Joje pasisemti žinių per metus apsilanko 8000-9000 vaikų.

„Būna, ateina ir su tėvais, mokytojais. Amžiaus grupė - nuo penkiamečių iki abiturientų. Taigi ir informaciją pateikiame atitinkančią amžių“, - teigė A.Dijokaitė.

Ugdyti reikia nuo mažens

Pasak jos, Saugaus eismo klasėje yra visos priemonės, galinčios iliustruoti eismą gatvėje.

„Yra šviesoforas, mašinytės, kiti dalykai, pasitelkiame vaizdinę medžiagą. Vaikams aiškinu pagrindinius pavojus tam tikrose gatvės vietose, užmiesčio keliuose, kiemuose. Mokau, kaip pavojaus išvengti, - kalbėjo pareigūnė. - Turime demonstracinę automobilio sėdynę, rodau, kaip teisingai prisisegti saugos diržą, kad jis būtų per petį ir klubus, o ne per kaklą. Taip pat aiškinu, kaip tinkamai naudotis atšvaitais. Informacijos iš tikrųjų daug.“

A.Dijokaitė akcentavo, jog atsakingus eismo dalyvius galima ir reikia išsiugdyti. Svarbu tai daryti nuo mažens.

„Ką tu mažam įdiegsi, tas jam taps įpročiu. Ir šalmą užsisegti, ir saugos diržą - net nekils klausimų, ar to reikia, ar ne. Beje, balandžio 4 dieną bus organizuojama konferencija mokyklinių įstaigų pedagogams, tai bus pagalba jiems, kad pedagogai nuo mažens vaikus mokytų saugaus eismo kompetencijos“, - pridūrė pareigūnė.

Sigitas MECELICA, buvęs Vilniaus apskrities VPK viršininko pavaduotojas:

Tokie reidai yra tam tikras priminimas. Kitose šalyse orientuojamasi į probleminį klausimą ir daugiau į jį kreipiama dėmesio. Ištyrus avaringumą, žuvusių, sužeistų žmonių skaičių, nustatoma, kad nemažai žmonių nukenčia būtent dėl to, kad jie nesinaudoja saugos diržais. Efektyvesnės kompleksinės ilgalaikės priemonės, šviečiamoji veikla, įvertinus visą Lietuvos situaciją. Kai aš dirbau policijoje, vykdėme įdomią akciją: stabdėme vairuotojus, kurie važiavo neprisisegę saugos diržų, jiems buvo pasiūlyta išbandyti saugos diržų efektyvumą.

Specialia priemone buvo imituojamas atsitrenkimas į kliūtį. Akcijos dalyviai patys stebėjosi, kad važiuojant nedideliu greičiu be diržo, smūgis vis tiek buvo gana stiprus.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder