Praėjusių metų pajamos nedžiugina

Praėjusių metų pajamos nedžiugina

Nors pernai uostamiesčio biudžeto planą ir pavyko įgyvendinti, didelėmis viršplaninėmis lėšomis Klaipėdos savivaldybė negali pasigirti.

Per 2013 m. į uostamiesčio biudžetą surinkta 376,8 mln. litų mokesčių - tik kiek daugiau nei pusė milijono nei buvo suplanuota.

"Šie skaičiai nėra džiuginantys. Pastaraisiais metais kasmet pavykdavo surinkti po 3-4 milijonus viršplaninių lėšų, tad praėję metai atrodo nekaip", - sakė savivaldybės administracijos Finansų ir turto departamento direktorė Aldona Špučienė.

Pasak jos, prasčiausiai pernai sekėsi rinkti gyventojų pajamų mokestį. Nors esą Klaipėda ekonomiškai gana potencialus miestas, bet į biudžetą gyventojai atseikėjo ne tiek ir daug.

"Gyventojų pajamų mokesčio planas buvo 142 milijonai litų, o surinkome tik 138,3", - skaičius vardijo A. Špučienė.

Pasak jos, dabar aiškinamasi priežastis, kodėl taip atsitiko. Šių metų gyventojų pajamų mokesčio planas yra 14 proc. didesnis nei pernykštis, tad esą kyla pavojus jog problemų dėl šio mokesčio gali iškilti ir šiemet.

Ne ką geriau pernai sekėsi rinkti ir žemės mokestį.

"Sunku komentuoti, kodėl žemės savininkai nesumokėjo tiek mokesčių, kiek buvo planuota. Matyt, nepakanka finansinės drausmės", - svarstė A. Špučienė.

Nepavyko surinkti suplanuotos ir paveldimo turto mokesčio sumos. Bet tai esą gana dažnas atvejis.

"Matyt niekas nepaveldi didelių turtų, arba nemoka mokesčių. Anksčiau yra buvę atvejų, kai žmonės kreipėsi į miesto Tarybą ir prašė atleisti nuo šio mokesčio, tačiau tokie prašymai nebuvo tenkinami", - komentavo Finansų ir turto departamento direktorė.

Visų planuotų pajamų nesurinko ir Švietimo, sporto, socialinės įstaigos. Vietoj 15 mln. surinkta - 14,2 mln. litų.

"Tačiau tai jau sisteminis dalykas", - pažymėjo valdininkė.

Ji apgailestavo, kad Klaipėdos savivaldybei nepavyko paimti visų valstybės dotacijų. Pavyzdžiui, dėl pavėluotų pirkimų, taip ir nepavyko paimti 200 tūkst. litų, skirtų baseino projektui rengti.

"Tiesa, ta suma pateks į šių metų biudžetą", - situacijos nedramatizavo A. Špučienė.

Pasak jos, situaciją gelbėjo nekilnojamojo turto mokestis, kurio pavyko surinkti net 1,3 mln. daugiau nei buvo suplanuota. Taip pat biudžetą puikiai papildė rinkliavos.

"Kalbėti apie šių metų biudžetą dar anksti, nes jis tik formuojamas, tačiau akivaizdu, kad praėjusių metų finansinė našta persikels į šiuos metus ir situacijos tikrai nepagerins", - preliminariai prognozavo A. Špučienė.

Sidebar placeholder