Projektas „Mes rūšiuojam“ – visos Lietuvos švietimo įstaigose

Projektas „Mes rūšiuojam“ – visos Lietuvos švietimo įstaigose

Gamintojų ir Importuotojų Asociacija (GIA) organizuoja didžiausią iki šiol aplinkosaugos projektą „Mes rūšiuojam“, kurio metu vaikai ir jaunimas kviečiami į surinkimo vietas prie darželių, mokyklų ar universitetų atgabenti elektronikos atliekas ar naudotas baterijas. Už surinktas atliekas pagal jų svorį įstaigoms bus dovanojami sporto reikmenys, knygos, stalo žaidimai, apsilankymai kino teatruose ar pažintinės kelionės.

Projekto metu vaikai sutartu laiku į sutartas vietas prie mokyklų atgabena seną, nenaudojamą elektroniką, senas baterijas. Tose vietose atliekos yra sveriamos ir surašomos. Gali būti pristatoma tiek smulkios atliekos (pvz., plaukų džiovintuvas, mikrobangų krosnelė, virtuvės kombainas ar pan.), tiek stambios atliekos – televizoriai, kompiuteriai, šaldytuvai ir t.t. Baigiantis projektui, rezultatai bus sumuojami. Projekte dalyvaujančios švietimo įstaigos pagal surinktą atliekų kiekį gaus taškų, už kuriuos galės išsirinkti rėmėjų įsteigtų dovanų. Kuo daugiau atliekų bus surinkta, tuo daugiau taškų įstaigos gaus.

„Mūsų projektas išaugo iš pernai mokyklose vykusios akcijos. Organizatoriai jau dabar turi 750 sutarčių su projekte dalyvaujančiomis švietimo įstaigomis ir planuojame, jog ši akcija bus didžiausia ne tik pagal dalyvių skaičių, bet ir pagal išdalintų prizų vertę“, - sako GIA direktorius Alfredas Skinulis. Prognozuojama, kad šio projekto metu bus išdalinta dovanų už maždaug 200 tūkst. litų.

Projekto metu bus skatinami ne tik moksleiviai, yra numatytos dovanos bendroms mokyklų reikmėms tenkinti. Jomis bus apdovanotos aktyviausios mokyklos, kuriose mokytojai labiausiai skatins moksleivius tausoti gamtą bei rūšiuoti atliekas.

„Atliekų rinkimas yra būtinybė, čia neturi būti laimėjusių ar pralaimėjusių. Todėl nusprendėme kartu su partneriais finansuoti dovanas visoms mokykloms, kurios dalyvauja mūsų projekte, saugo savo aplinką ir formuoja vaikams gerus įgūdžius. Juk tausojant aplinką laimime visi, tad nusprendėme, kad ir mūsų projekte turi laimėti visi,“ - sako GIA direktorius Alfredas Skinulis.

 

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder