Trys dienos geresnio kino link

Trys dienos geresnio kino link

Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos mokiniai lankė neįprastas „pamokas“ – paskaitas apie kino kūrybą. Trys režisieriai iš Vilniaus – Dovilė Šarutytė, Andrius Paškevičius bei Antanas Gluskinas – įgyvendino projektą „Kinobusas. Mokausi iš kino“, kurio metu mokiniai patys kuria kiną. Per šias tris dienas patyrėme daug visko: ir šypsenų, ir ašarų, ir juoko, ir liūdesio.

Pirmąją dieną visa mūsų gausi komanda buvo suskirstyta į dvi grupes. Žinoma, prieš tai išsiaiškinome mums reikalingas kino sąvokas ir pažiūrėjome keletą linksmų filmukų apie tai, kaip kuriamas kinas. Savo grupėse pradėjome kurti scenarijus (juk tai ir yra filmo pamatas). Bet vien tik su scenarijumi neišsisuksi. Neturint kadruočių ir planuočių, būtų labai sunku, juk reikia planuoti laiką (kadruotės – tai maži piešinukai su užrašais, kuriuose nurodoma, kaip bus filmuojamas kadras, kokiu planu (bendru, vidutiniu ar stambiu), parašoma, kas ten iš viso vyksta, o planuotėse žymimi geri kadrai, laikas, kuris yra labai brangus). Pabaigę tos dienos užsibrėžtus darbus, ėjome ilsėtis.

Antrąją dieną vyko pats svarbiausias darbas – filmavimas. Aktoriai jau buvo išmokę savo žodžius, visi pasiskirstę pareigomis. Turbūt dauguma, žiūrėdami filmą namuose, net nesusimąsto, kiek darbo yra įdedama filmuojant, kad žiūrovas porai valandų galėtų atsipalaiduoti ir pasimėgauti filmu. Mes neturėjome 12 valandų filmuoti trijų minučių filmo, kaip tai daroma Holivude, bet mėgėjiškai per 6 – 7 valandas sukūrėme maždaug 6 minučių trumpametražius filmukus. Teko paklaidžioti po rūsį ir po kitas mokyklos erdves. Tai buvo tikrai labai linksma ir naudinga patirtis.

Trečiąją dieną sudėjom paskutinius filmo kūrimo akcentus – kadrus sujungėme į bendrą visumą, parinkome muzikinį takelį, garso efektus ir sudalyvavome premjeroje, kurios metu mums buvo įteikti pažymėjimai.

Šios trys dienos visiems buvo įsimintinos, prisiminimai dar ilgai gyvuos mūsų mintyse, o patirtis, kurią įgijome per šį trumpą laiką, padės daugelyje situacijų, ne vien tik kino srityje. Norime pasakyti ačiū visai filmavimo komandai, gimnazijos bendruomenei, kuri buvo supratinga, ir režisieriams, kurie mums visaip stengėsi padėti.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder