Tyrimas: finansiškai išprusę tėvai geriau išmoko vaikus, kaip uždirbti pinigus

Tyrimas: finansiškai išprusę tėvai geriau išmoko vaikus, kaip uždirbti pinigus

Tėvai, kurie vaikystėje buvo mokomi, kaip elgtis su pinigais, užaugę savo atžalas moko, kaip uždirbti pinigus, tuo tarpu finansiškai mažiau išprusę tėvai atžalas temoko pinigus skaičiuoti, rodo tyrimas.

66 proc. apklaustų tėvų, auginančių ikimokyklinio amžiaus vaikus, vaikystėje buvo mokomi, kaip elgtis su pinigais. Dabar bendraudami su savo vaikais jie pasakoja, kaip pinigai uždirbami (57 proc.). Respondentai, vaikystėje negirdėję patarimų, kaip elgtis su finansais, vaikus moko pinigus suskaičiuoti (42 proc.), arba iš viso nieko jiems nepasakoja (37 proc.).

Tyrimą užsakiusio "Danske Bank" laikinai einanti pareigas Komunikacijos tarnybos vadovė Gerimanta Stankutė teigia, kad finansinio raštingumo tėvai savo vaikus turėtų mokyti jau nuo pat vaikystės.

"Nors tėvai savo vaikams ir nori kuo geresnės ateities, tačiau, negavus tinkamų žinių vaikystėje patiems, sunkiau finansiškai ugdyti ir savo atžalas. Finansinis raštingumas anaiptol nėra pinigų skaičiavimas. Tai - kur kas platesnis mąstymas ir gebėjimas valdyti savo asmeninius finansus, planuoti bei įdarbinti juos saviems tikslams pasiekti", - sakė ji.

Atsakymą, jog vaikystėje buvo mokomi elgtis su pinigais, tyrimo metu dažniau rinkosi moterys ir didesnes pajamas gaunantys respondentai. Dažniausiai tėvų pasitelkiamos finansinio raštingumo mokymo priemonės yra pinigų taupymas taupyklėje (51 proc.). Vaikystėje finansiškai lavintų tėvų vaikai dabar taupykle naudojasi beveik dvigubai dažniau (60 proc.) nei vaikai, kurių tėvams tokių žinių niekas neteikė (33 proc.). 13 proc. respondentų, kalbėdami su vaikais apie finansus, pasitelkia edukacinius internetinius žaidimus.

64 proc. tėvų dažniausiai mano, kad mokyti vaiką elgtis su pinigais reikia siekiant jo savarankiškumo, o 35 proc. tyrimo dalyvių įsitikinę, kad ugdant vaiko finansinį raštingumą užtikrinama jo sėkmė ateityje.

Tyrimą užsakė bendrovė "Danske Bank", kuri skiria didelį dėmesį finansinio raštingumo iniciatyvoms ir skatina aktyvų visuomenės dialogą šia tema.

Tyrimo metu buvo apklausti 502 respondentai visoje Lietuvoje, auginantys 2-7 metų vaikus. Tyrimą šį birželį atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė "Spinter tyrimai".

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder