Ar kilo noras skubiai išsiblaivyti, o didelis kiekis kavos ar šaltas vanduo jau nepadeda? Žinoma. Bet tai neįmanoma. Nėra tokios stebuklingos piliulės.
Tačiau vieną gražią dieną, o gal ir visai netrukus, ji gali atsirasti.
Los Andželo universiteto mokslininkai Yunfengas Lu ir Chengas į mažytę, nekenksmingą, nanokapsulę pridėjo tam tikrų fermentų.
Ši nanokapsulė atkartoja žmogaus kepenyse vykstančius alkoholio skaidymo procesus. Pradėjus veikti fermentams, kraujyje labai greitai ir smarkiai sumažėja alkoholio kiekis – tai atskleidė su pelėmis atlikti bandymai.
Norėdami pademonstruoti savo sukurtos kapsulės efektyvumą, mokslininkai tokias kapsules, kurių viduje buvo dviejų rūšių fermentai, įsodino pelėms.
Vienas iš dviejų fermentų – oksidazė – gamina vandenio peroksidą, tad turi bendradarbiauti su kitu fermentu, skaidančiu šį šalutinį produktą. Mokslininkai skelbia, jog fermentais paveiktos pelės labai greitai išblaivėdavo.
Tikimasi, kad šis mokslininkų atradimas padės sukurti fermentais pagrįstus vaistus (pavyzdžiui, kone akimirksniu išblaivinančias tabletes).
Alkoholį žmogaus organizme skaido kepenys, tad nauji vaistai būtų tarsi jūsų skrandyje ar žarnyne atsiradę milijonai kepenų ląstelių junginių, atliekančių savo darbą.
Mokslininkai spėlioja, kokių socialinių, elgsenos ir biologinių padarinių gali atnešti tokio priešnuodžio alkoholiui sukūrimas.
Alkoholio padauginusiems žmonėms prireiktų mažiau laiko atsigauti: prieš miegą išgerta piliulė sumažintų rekomenduojamą 4 valandų laikotarpį tarp paskutinės išgertos taurės ir kritimo į lovą.
Rizika tapti priklausomu nuo alkoholio gali išaugti, nes blaivumo piliulė padėtų išvengti nemalonių alkoholio vartojimo pasekmių.
Šaltinis: io9.com.
Rašyti komentarą