Moksleivių sveikatą profilaktiškai tikrinti ragina nelaukiant rudens
“Mokiniai ugdymo procese gali dalyvauti tik profilaktiškai pasitikrinę sveikatą ir pateikę mokyklai vaiko sveikatos pažymėjimą (forma Nr. 027-1/a), kuris turi būti išduotas ne anksčiau kaip prieš metus. Kadangi didžiausia mokinių dalis, profilaktiškai pasitikrinusi sveikatą, pažymėjimus pateikia mokslo metų pradžioje, rekomenduojame tėvams neatidėti savo vaikų sveikatos patikrinimo paskutinėms vasaros dienoms ar rugsėjo pradžiai. Būtina paminėti, kad tėvai atkreiptų dėmesį, ar gydytojai patikrinę vaiko sveikatą išsamiai užpildė visas vaiko sveikatos pažymėjime nurodytas grafas, ar pateikė išvadas dėl vaiko galimybių dalyvauti mokykloje vykdomoje ugdymo veikloje, o esant pakitimų – ar pateiktos rekomendacijos“ , - patarė Dainora Bielskytė, Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuro specialistė.
Pasak visuomenės sveikatos specialistų, atsižvelgiant į mokinių sveikatos duomenis labai svarbu kryptingai planuoti ir įgyvendinti sveikatos priežiūrą mokykloje, organizuoti tikslesnes sveikatos stiprinimo priemones, susijusias su ligų ir traumų profilaktika.
Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro duomenimis, 2011 m. iš 18 499 Klaipėdos miesto bendrojo lavinimo mokyklų mokinių sveikatą pasitikrino 17 200, arba 93 proc. visų mokinių. Iš pasitikrinusiųjų mokinių, visiškai sveiki mokiniai sudarė 12,4 proc.
„Visiškai sveikas mokinys yra tas, kuris neturi visiškai jokio sutrikimo bei nustatytos diagnozės. Analizuojant 2011 m. mokinių sergamumą tam tikromis ligomis, galima išskirti didesnę mokinių dalį, kuri turi regos sutrikimų (58,2 proc. mokinių), skeleto – raumenų sistemos (23,3 proc. mokinių) ir kraujotakos sistemos (14,9 proc. mokinių) sutrikimų“ , - teigė visuomenės sveikatos specialistė.
Tarp diagnozuotų regos sutrikimų dominuoja toliaregystė, trumparegystė ir astigmatizmas. Daugiausia regos sutrikimų buvo diagnozuota 1–4 klasių grupės mokiniams. 14,9 proc. mokinių turėjo kraujotakos sistemos sutrikimų. Daugiausia kraujotakos sistemos sutrikimų buvo diagnozuota 9–12 klasių mokiniams.
Kalbant apie fizinio ugdymo grupes, galima išskirti mokinių dalį, kuri yra priskiriama specialiajai ir parengiamajai grupėms – 17,5 proc. mokinių, ir jų didžiausia dalis buvo tarp 9–12 klasių grupės mokinių.
4,1 proc. mokinių turi antsvorio problemų ir 1,4 proc. yra nutukę – šių problemų daugiausiai turi 9–12 klasių mokiniai. Taip pat būtina paminėti, kad per mažą svorį turi 5,2 proc. mokinių, kurių didžiausia dalis yra tarp 5–8 klasių mokinių.
„Įvairūs sveikatos sutrikimai dažniausiai išryškėja vaiko augimo periodu. Laiku nustačius sutrikimų simptomus bei priežastis, ateityje galima išvengi rimtų sveikatos negalavimų. Išanalizavus mokinių sveikatos profilaktinius duomenis, buvo gauta informaciją apie mokinių sveikatos problemas, todėl remiantis minėtais rezultatais galima tikslingai organizuoti bei vykdyti sveikatos stiprinimo priemones Klaipėdos miesto bendrojo lavinimo mokyklose“ , - pasakojo D. Bielskytė.
Rašyti komentarą