Nacionalinį vėžio institutą delsianti steigti Vyriausybė turės pasiaiškinti Seimui

Nacionalinį vėžio institutą delsianti steigti Vyriausybė turės pasiaiškinti Seimui

Seimo valdyba nutarė kreiptis į Vyriausybę, prašydama paaiškinti, kodėl iki šiol neįvykdytas 2009 m. gruodžio 15 d. Seimo nutarimas, siūlantis Vyriausybei nuo šių metų sausio 1 d. reorganizuoti Vilniaus universiteto Onkologijos institutą (VUOI) į valstybinį mokslinių tyrimų institutą - Nacionalinį vėžio institutą, kurio sudėtyje būtų klinika.

Tokį sprendimą Seimo valdyba priėmė apsvarsčiusi opozicijos lyderio, Darbo partijos frakcijos seniūno Vytauto Gapšio inicijuotą prašymą, kurį pasirašė 40 Seimo narių.

Pasak "darbiečio", Vyriausybė ne tik šešis mėnesius vėluoja įgyvendinti parlamento valią, bet ir negali pateikti motyvuoto paaiškinimo, kodėl tai daro.

Kreiptis į Seimo valdybą V. Gapšys nutarė po Seimo opozicinių partijų inicijuotos diskusijos dėl Nacionalinio vėžio instituto steigimo ir onkologinėmis ligomis sergantiems pacientams teikiamų sveikatos priežiūros paslaugų finansavimo, kurioje dalyvavo VUOI, Ligonių kasų ir Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai.

"Nacionalinio vėžio instituto steigimas yra gyvybiškai svarbi problema, kurią būtina kuo skubiau išspręsti. Seimo opozicinės frakcijos vieningai pasisakė už Seimo nutarimą dėl Nacionalinio vėžio instituto steigimo. Taip pat už šį nutarimą balsavo beveik visos valdančiosios frakcijos. Prieš jį nebuvo nei vienas Seimo narys, tačiau Vyriausybė kažkodėl jį piktybiškai ignoruoja. Todėl Seimo valdyba, atsižvelgusi į mano prašymą, nutarė kreiptis į Vyriausybę ir reikalauti paaiškinimo. Parlamentinė kontrolė turi nustatyti, kodėl Ministrų kabinetas ignoruoja Seimo valią", - sako V. Gapšys.

VUOI duomenimis, pastaruoju metu Lietuvoje kasmet diagnozuojama apie 17 tūkst. naujų susirgimų onkologinėmis ligomis. Tai reiškia, kad kasdien beveik 50 žmonių išgirsta vėžio diagnozę, o onkologinių ligonių skaičius mūsų šalyje yra apie 70 tūkst. Beveik 20 proc. Lietuvos gyventojų mirčių sudaro mirtys nuo vėžio. Valstybinės ligonių kasos sumažino VUOI finansavimą šiems metams 6 mln. litų. Dėl tokio biudžeto karpymo VUOI buvo priversti atsisakyti 64 stacionarių lovų tam, kad būtų išsaugotos darbo vietos ir kokybiškai teikiamos paslaugos pacientams.

"Vėžys nesirenka - pozicija ar opozicija, kuriai partijai, grupei ar susivienijimui priklauso žmogus. Ši liga yra negailestinga visiems, todėl Vyriausybės delsimas išspręsti Nacionalinio vėžio instituto likimą neapibrėžtam laikui atitolina kokybiškos ir savalaikės paslaugos suteikimo galimybę pacientams, o jiems jau šiandien reikia būtinos pagalbos. Negalima atskirti mokslinės vėžio tyrimo bazės nuo praktinės, todėl Vyriausybės veiksmus arba tiksliau - neveikimą, aš vertinu kaip nusikaltimą prieš Lietuvos žmones", - sakė Seimo Darbo partijos frakcijos narė, Sveikatos reikalų komiteto narė Dangutė Mikutienė.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder