Dažniausiai sirgo neskiepyti vaikai ir paaugliai, kuriems vakcina jau nebeveikia. Todėl medikai rekomenduoja skiepytis nuo kokliušo paauglius ir vyresnius žmones, praneša LRT televizijos naujienų tarnyba.
Medikų duomenimis, pernai kokliušu sirgo beveik 150 ligonių, jauniausias pusantro mėnesio, vyriausias – 57 metų. Liga gali užtrukti ir 2-3 mėnesius, sunkais atvejais gali baigtis mirtimi.
„Kokliušas – ūmi infelkcinė liga, kuri pradžioje pasireiškia sloga, nestipriu kosuliu, neaukšta temperatūra. Vėliau kosulys stiprėja., tampa priepuolinis. ypač sunkai serga kūdikiai ir vaikai, nes jiems kokliušas pasireiškia stipriais kosulio priepuoliais ir apsunkintu įkvėpimu, dusimu“, – sako Vilniaus Antakalnio universitetinės poliklinikos šeimos gydytoja Renata Žemaitienė.
Lietuvoje nuo kokliušo skiepijami dviejų mėnesių kūdikiai, vėliau, kai jie sulaukia pusantrų metų ir trečią kartą – 6-7 metų. Tačiau pernai 6 procentai tėvų nesutiko, kad jų vaikai būtų vakcinuoti. Be to, vakcina per 10 metų netenka savo poveikio, todėl reikia vėl skiepytis.
„6-7 metų amžiaus vaikų vakcinacija įdiegta visai neseniai, prieš kelis metus, tai dauguma paauglių dar nėra gavę revakcinacijos. Ta grupė asmenų dažniausiai serga kokliušu“, – sako Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro visuomenės sveikatos specialistė Aušra Lileikytė.
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras rengia siūlymus Sveikatos apsaugos ministerijai, kad būtų įteisinta nemokama paauglių vakcinacija nuo kokliušo. Vyresniesiems už pakartotinus skiepus, kaip ir dabar, tektų mokėti. Susirgusiųjų kokliušu pastaruoju metu daugėja ir kitose pasaulio šalyse.
Rašyti komentarą