Būsimų pirmokų tėvai užplūdo dvi mokyklas
Būsimų pirmokų tėvai užplūdo dvi mokyklas

Tokio būsimus pirmokus norinčių užregistruoti tėvų antplūdžio, koks buvo vakar - pirmąją registracijos dieną, kai kurių šiaurinėje ir centrinėje miesto dalyje esančių mokyklų darbuotojai sako dar nėra regėję.

Kaip ir buvo prognozuota - didžiausias srautas dar net neprašvitus plūdo į "Verdenės" progimnaziją. Nepaisant šaltuko, darbuotojai atėję atrakinti mokyklos jau aptiko nemažą būrį mokyklos kieme lūkuriuojančių tėvų.

"Tad ir registruoti pradėjome anksčiau - pusę aštuonių. Nebekankinome tėvų. Be to, kaip ir pernai, dokumentus priėmėme 4 kabinetuose. Nepaisant to, vis tiek tėvams teko kiek palaukti eilėje. Ruošėmės ir įsivaizdavome, kad norinčiųjų bus daug, bet kad tiek - tikrai negalėjome numatyti. Jau pirmosiomis valandomis norinčiųjų buvo dvigubai daugiau nei pernai. Dabar net neramu, juk mokykla ne guminė", - nuogąstavimų, kur reikės sutalpinti visus norinčius, neslėpė "Verdenės" progimnazijos direktorė Rima Bėčiuvienė.

Jos duomenimis, per pusdienį priimta net 170 prašymų. Sutalpinti tiek pirmokų progimnazija neturi jokių galimybių, o juk registracija tęsis iki pat vasaros. Tiesa, bent jau šiaurinėje miesto dalyje kelinti metai formuojasi tokia praktika, kad tėvai skuba prašymus paduoti jau pirmąją registracijos dieną, tad gali būti, kad šis skaičius kis neženkliai.

"Pernai turėjome galimybę komplektuoti penkias pirmokų klases, bet šiemet galėsime turėti tik keturias. Vienoje klasėje pagal higienos normas gali būti 24 mokiniai", - priminė direktorė.

Tiesa, gali nutikti ir taip, kad dalis tėvų gali būti padavę prašymus ir į kitas progimnazijas. Tad kol kas prognozuoti, kiek norinčiųjų liks už durų, niekas neskuba.

Planuojamą pirmokų skaičių vos per kelias registracijos valandas vakar surinko ir Simono Dacho progimnazija. Šios švietimo įstaigos direktorės Daivos Marozienės duomenimis, per pusdienį užregistruoti 128 prašymai.

"Pernai pirmąją dieną tikrai buvo perpus mažiau. Dar iki galo nesame nusprendę, ar šiemet galėsime priimti 90, ar 120 pirmokų. Bet dedame visas pastangas, kad galėtume priimti daugiau", - tikino D. Marozienė.

Kiek kitokia situacija yra taip pat šiaurinėje miesto dalyje esančioje Vitės pagrindinėje mokykloje. Šios įstaigos direktorė Elvyra Stanslovaitienė džiaugėsi vakar sulaukusi 15 tėvų prašymų.

"Tai mums jau yra daug. Tiesiog rajone, kuris priklauso mūsų mokyklai, gyvena nedaug jaunų šeimų. Be to, tikrai ne visi skuba registruotis pirmąją dieną. Manau, kad dvi pirmas klases, kaip ir buvo planuota, tikrai surinksime", - prognozavo E. Stanslovaitienė.

Ramesnė situacija ir pietinėje miesto dalyje. Pavyzdžiui, "Smeltės" progimnazijoje iki vakar popietės sulaukta 32 prašymų.

"Taip jau nutiko, kad miestas persigrupavo - didžioji dalis mokyklų pastatyta pietinėje miesto dalyje, o žmonės išsikėlė gyventi į šiaurinę miesto dalį. Bet žinant, kad "Verdenės" bei Dacho progimnazijos negalės priimti visų norinčiųjų, judėjimas vyks ir į pietinę dalį. Manau, kad ir šiemet ramiai surinksime 4 klases, juolab kad pietinėje miesto dalyje tėvams nėra kur skubėti. Gyva eilė formuojasi tik šiaurinėje miesto dalyje esančiose mokyklose", - kalbėjo "Smeltės" direktorius Edmundas Kvederis.

Uostamiesčio valdžia bandydama spręsti vietų deficitą šiaurinėje miesto dalyje esančiose mokyklose ir darželiuose žada pradėti Tauralaukio mokyklos rekonstrukciją bei šioje miesto dalyje pastatyti naują darželį. Aiškinta, kad šiemet jau turėtų prasidėti projektavimo darbai.

Sidebar placeholder