Didžiausiai regione profesinei mokyklai - dešimt metų

Didžiausiai regione profesinei mokyklai - dešimt metų

Šiandien sueina lygiai dešimt metų, kai buvo optimizuotos ir reorganizuotos dvi seniausios Klaipėdos profesinės mokyklos ir įsteigta Klaipėdos paslaugų ir verslo mokykla.

Prieš dešimt metų buvo nuspręsta, jog Klaipėdos politechnikos ir Klaipėdos buitinių paslaugų mokyklas reikia sujungti. Taip buvo įsteigta didžiausia profesinė mokykla Vakarų Lietuvos regione, kurioje šiuo metu mokosi per 1000 mokinių pagal 20 licencijuotų mokymo programų ir dirba 80 aukštos kvalifikacijos pedagogų.

Nors reorganizuotai mokyklai dar tik dešimt metų, ši jau dalyvauja tarptautiniuose projektuose, mainų programose. Anot mokyklos direktoriaus Valentino Radavičiaus, mokyklos mokiniai yra apkeliavę beveik visą Europą.

"Iš pradžių siunčiame mokytojus, kad pažiūrėtų, kokios sąlygos kitų šalių mokyklose. Jeigu matome, jog viskas gerai, siunčiame trims savaitėms savo mokyklos mokinius. Kai kurie ten netgi susirandą darbą", - sakė V. Radavičius.

Mokyklos direktorius pasakojo, jog keli mokyklos absolventai jau darbuojasi Ispanijoje, nepaisant sunkios šalies ekonominės padėties.

"Lietuvaičiai buvo pastebėti ir įvertinti už savo darbštumą", - tikino direktorius.

Per 10 metų mokykla spėjo paruošti ir į gyvenimą išleisti per 3500 absolventų. Ko gero, vienas svarbiausių mokyklos pasiekimų, jog kasmet ne mažiau kaip 85 procentai mokinių susiranda darbą, o ir tarptautiniuose konkursuose mokyklos mokiniai pelno pripažinimą ir laimi prizines vietas.

"Mūsų mokykla visada stengiasi įsiklausyti į rinką. Jeigu verslui reikia kirpėjų, ruošiame kirpėjus. Tačiau turime tris pagrindines kryptis ir jose tikslingai specializuojamės - ruošiame automobilių remonto, paslaugų ir verslo specialistus", - teigė V. Radavičius.

Nors vyrauja nuomonė, jog į tokias mokyklas stoja tik prastai besimokantys, Klaipėdos paslaugų ir verslo mokykloje vyksta konkursai. Praėjusiais metais į 325 vietas kandidatavo per 600 mokinių. Šiemet jau gauta per 400 paraiškų mokytis šioje mokykloje.

Šiuo metu įstaigoje vyksta renovacijos darbai - mokykla gavo Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansavimą. Tačiau verta pastebėti ir tai, jog daugybė dalykų mokykloje buvo pagaminta pačių mokinių rankomis.

"Niekur kitur nerasite tokios tvoros ar turėklų - bandome suktis ir patys", - mokinių sugebėjimus įvertino direktorius.

Paklaustas apie ateities planus ir perspektyvas, V. Radavičius buvo santūrus: "Ir toliau stengsimės įsiklausyti į rinką. Dažniausiai viršijame savo numatytus planus ir žengiame į priekį. Dabar bendradarbiaujame su keturiomis aukštosiomis mokyklomis: Klaipėdos valstybine kolegija, Socialinių mokslų kolegija, Vilniaus kooperacine kolegija bei Klaipėdos verslo aukštąja mokykla. Tai mūsų mokiniams leidžia po mūsų mokyklos ne tik eiti dirbti, bet ir tęsti mokslus toliau. Kadangi nemažai kreditų užskaitoma, tai mokslas trunka trumpiau ir kainuoja mažiau."

Mokykloje mokslas yra nemokamas, visos mokymosi vietos yra finansuojamos valstybės. Anot direktoriaus, tai tik įrodo mokyklos tikslingą veikimą, nes kitaip valstybė tiesiog nefinansuotų tų vietų, kurių jai nereikėtų.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder