Karalienės medaliai - muzikos ir dailės mokytojams

Karalienės medaliai - muzikos ir dailės mokytojams

Klaipėdoje už nuopelnus švietimo srityje praėjusią savaitę buvo pagerbti du meno pedagogai - Adomo Brako dailės mokyklos skulptūros mokytojas Sergejus Plotnikovas ir Juozo Karoso muzikos mokyklos mokytoja Vaiva Purlytė.

"Džiaugiuosi, kad mano darbai ir pasiekimai buvo pastebėti ir įvertinti, - "Vakarų ekspresui" sakė V. Purlytė. - Esu dėkinga Klaipėdos jaunimo centro direktoriui Aleksui Bagdonavičiui, kad jo iniciatyva įvyko tokia graži šventė ir garbingas karalienės Luizės medalių apdovanojimas. - Buvo sukurta tokia puikia ceremonijos atmosfera, kad sunku nuslėpti jaudulį."

V. Purlytę nuo ankstyvos vaikystės lydėjo muzika: jos mama Audronė Purlienė ir tėvas Gediminas Purlys yra žinomi chorvedžiai: "Esu jiems be galo dėkinga, kad jie padėjo man pasirinkti muzikės kelią. Savo darbuose jaučiuosi laiminga ir kupina energijos, naujų minčių ir idėjų."

Anot pedagogės, karalienė Luizė jai yra labai artima asmenybė. "Esu trijų vaikų mama. Jie taip pat muzikuoja - Justas šiais metais baigia Klaipėdos S. Šimkaus konservatoriją, Karolina ir Jonas mokosi Juozo Karoso muzikos mokykloje. Esu dėkinga šios mokyklos direktoriui Sigitui Kusui,jog turiu galimybę mokyti bei rūpintis ir kitais vaikais, - sakė mokytoja, kuri su savo mokiniais kasmet dalyvauja daugelyje festivalių ir koncertų, respublikinių ir tarptautinių konkursų ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje (Latvijoje, Rusijoje, Čekijoje, Austrijoje, Prancūzijoje), iškovoja aukštas prizines vietas. - Mano fortepijono klasė gausi talentingų jaunų pianistų, todėl tenka į vieną konkursą vykti su keliais mokiniais. O per vienerius mokslo metus dalyvaujame 6-10 konkursų."

Gavusi apdovanojimą, kitą dieną V. Purlytė vežė 5 mažuosius pianistus į konkursą Mažeikiuose ir iš jo visi grįžo su laureato diplomais.

Luizės medalis pedagogei svarbus ir istoriniu atžvilgiu: neseniai ji domėjosi karalienės laikmečio muzika ir išleido natų leidinį: "Padovanojau Lietuvai visus 24 M. K. Oginskio polonezus fortepijonui. Šis rinkinys buvo pristatytas pirmajame tarptautiniame kamerinės muzikos festivalyje - konkurse "Mykolo Kleopo Oginskio kūrybos perlai" Rietave".

Šiais mokslo metais V. Purlytė yra suplanavusi dalyvauti dar trijuose konkursuose, iš kurių du bus tarptautinio lygio. "Artėja baigiamieji egzaminai, išlydėsiu vyriausiuosius savo ugdytinius, o naujais mokslo metais lauksiu naujų mažųjų pianistų, kuriuos mokysiu pamilti fortepijoną, džiuginti šio instrumento garsais klausytojus ir garsinti Klaipėdą savo pasiekimais", - sakė muzikos pedagogė.

Interviu su S. Plotnikovu skaitykite šio šeštadienio numeryje.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder