Klaipėdos universitetas: išsaugoti ir auginti
Klaipėdos universitetas: išsaugoti ir auginti

Uždaryti, sunaikinti visada yra lengviausia. Panaudoti, išvystyti, išplėtoti - sunkesnis uždavinys. Bet tam ir renkame valdžią, kad ji neitų lengviausiu keliu. Valstybės darbas nėra išjunginėti šviesas paskui gimtinę paliekančius žmones. Turime pasirūpinti, kad Lietuvos regionuose galima būtų gyventi. Visavertiškai.

Bronius Ropė, europarlamentaras

Klaipėdos universiteto neuždarymas - vienas svarbesnių dalykų, ką pavyko pasiekti šio Seimo daugumai. Ji netobula, kaip bet kuri valdžia, kartais nesusiderinusi, ne visada susitvarko su ją užgriuvusia darbų ir oponentų kritikos lavina. Bet, kitaip nei ankstesnės valdžios, ši bent jau kol kas atsimena, kad Lietuva - tai ne tik Seimo prieigos. Turime nuolat mano bendražygiams apie tai priminti, nes valdžia gadina.

Pagal ministerijose numatytus planus universiteto Klaipėdoje jau artimiausioje ateityje turėtų būti nelikę. "Išvykdami nepamirškite išjungti šviesų..." Į Seimą žmonių išrinkti Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai su koalicijos partneriais pajėgė šiuos planus sustabdyti.

KU gauna antrą šansą. Svarbu jį panaudoti. Ne tik uosto poreikiams. Uostas svarbu, bet gyvenant šiuolaikiniame mieste reikia ir turiningo laisvalaikio, sutvarkytos infrastruktūros, smulkiojo verslo. Kad verslas pajūryje nebūtų vien tik garsioji "Palangos močiutė", kad jis pasiūlytų darbo vietų jauniems.

Žmogus turi kultūrinių, socialinių, ekologinių poreikių. Tam skirtus specialistus KU, kaip besivystantis pajūrio mokslo švyturys, taip pat turi rengti. Džiaugiuosi universiteto vaidmeniu įgyvendinant inovacijų ekosistemą regione. Norisi daugiau akademikų aktyvumo, iniciatyvos dirbant su fondais ir kolegomis iš kitų šalių - žinau, kad to jau planuojama daugiau. Neatitrūkusi nuo gyvenimo, su verslu, bendruomenėmis, Savivaldybe išvien dirbanti - tokia turėtų būti pagrindinė mūsų pajūrio aukštoji mokykla, jei norime būti sėkmingi konkurencingame šiandienos pasaulyje.~~~

ES pinigai - tiesiogiai Klaipėdai

Visą savo politinę karjerą - dar tada, kai buvau Ignalinos meras, ir dabar, kai esu Lietuvos atstovas Europos Parlamente - aš skyriau kovai, kad lėšos iš įvairių Europos ir nacionalinių fondų atitektų ne tik Vilniui, ne tik su Vyriausybės valdininkais susijusiems "saviems"~ žmonėms, o naudingas inovacijas skatinantiems ir diegiantiems veikliems piliečiams visoje šalyje.

Pajūris turi potencialo, kurį valdžia kol kas menkai išnaudoja. Agitavau ir agituosiu Vyriausybę, VRM, kitas žinybas, kad ES fondų lėšos Lietuvoje būtų naudojamos ne tik Vilniuje, bet trijuose regionuose - sostinės, Vidurio Lietuvos ir pajūrio bei Žemaitijos. Ką tai duotų Klaipėdai? Daugiau pinigų, kurie šiam regionui atitektų tiesiogiai, o ne per tarpininkus sostinėje. Daugiau darbo vietų čia, o ne Vilniuje. Visai Lietuvai tai būtų į naudą - apskaičiuota, kad regioninis skirstymas atneštų daugiau lėšų, nei dabar, kai ES pinigai planuojami tik Vilniuje.

Nuo 2019 metų Lietuva bus padalinta į du "europinius" regionus - santykinai turtingą Vilniaus kraštą ir neturtingą likusią Lietuvą. Europiniai pinigai pradės daugiausia atitekti pastarajai. Dėsiu pastangas šioje ir, jeigu žmonės išrinks, kitoje EP kadencijoje, kad savarankiško regiono statusą Europos paramai panaudoti ir savo gyvenimą planuoti gautų ir trečias Lietuvos regionas su centru Klaipėdoje.

Pripildyti realaus turinio

Kad Klaipėda turėtų ateitį, reikia galvoti ne tik apie patį uostamiestį, bet ir apie visą jo gyvybę palaikantį pajūrio ir Žemaitijos kraštą, kur irgi verkiant reikia gerų, jaunimui patrauklių darbo vietų. Pavyzdžiui, palengvinus gyvenimą ūkininkams, jie ne išvyks kurti pridėtinės vertės kažkur svetur, o liks gyventi ir kurti gimtinėje. Pasistengiau ir džiaugiuosi pasiekęs, kad Žemės ūkio ministerija supaprastintų sąlygas jauniems ūkininkams gauti paramą technikai įsigyti.

Žinoma, darbo vietų reikia ir šiuolaikinių inovacijų srityse, ne tik žemės ūkyje. Tokiais nedideliais, bet svarbiais žingsniais, tikiu, pamažu pripildysime mūsų regioninę politiką realaus turinio, kad ji neliktų tuščias žodis biurokratų popieriuose.

Mes, politikai, negalime tiesiog nusisukti, patogiai gyventi savo pasaulyje ir nematyti kasdienių žmonių problemų. Svarbu, kad aktyvūs būtume kiekvienas. Visada esate laukiami mano biuruose Klaipėdoje, Tauragėje, Telšiuose, kad kartu ieškotume aktualių problemų sprendimų. Kviečiu užsirašyti į savanorius mano svetainėje~rope.lt. Ir, be abejo, jei esate neabejingi Klaipėdos miesto ir krašto ateičiai - kviečiu Jus gruodžio 18 dieną ateiti į Klaipėdos universitete, Aula Magna salėje,~11-14 val. vyksiančią konferenciją, kur galėsite susitikti ir padiskutuoti su manimi bei daugiau sužinoti, kuo EP gali padėti mūsų visų gerovei.~Daugiau informacijos rope.lt ir telefonu +370 674 51078.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder