Lietuvos mokslas suka nauja kryptimi

Lietuvos mokslas suka nauja kryptimi

Praėjusią savaitę Kauno technologijos universitetas, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas ir Lietuvos energetikos institutas pasirašė jungtinę veiklos sutartį, kuria įsteigė inovacijų ir verslo centrą, sieksiantį palankesnių sąlygų verslo įmonių ir mokslo institucijų bendradarbiavimui. Naujojo centro vadovas Almantas Danilevičius teigia, kad verslo centro tikslas – padėti mokslininkams komercializuoti patrauklias ir praktiškai pritaikomas idėjas.

„Būtent įkurtas nacionalinis inovacijų ir verslo centras, kuris seniau buvo vadinamas kaip KTU inovacijų ir verslo centras, teiks aukščiausius standartus atitinkančias paslaugas tarpininkaujant tarp verslo ir mokslo“, - „Žinių radijo“ laidoje A. Danilevičius

Pasak jo, anksčiau toks efektyvus bendradarbiavimas tarp verslo ir mokslo nevyko, nes verslininkas bandydavo rasti mokslininką „ne tuo kanalu“, o mokslininkas tiesiog nerasdavo tinkamiausio verslo subjekto savo paslaugai teikti. Dėl to esą atsirado tokio tarpininkaujančio kanalo poreikis.

„Tokie pavyzdžiai kaip nano palydovų sukonstravimas ir paleidimas, taip pat ir visiškai neseniai visiems žinomas e-nosies projektas parodė, kad kažkas privalo žinoti daugiau: tirti rinką, žiūrėti, kokios yra galimybės vystyti produktus ar paslaugas, ir tuo metu sugeneruoti reikiamas kompetencijas įvairiose institucijose“, - kalbėjo centro vadovas.

Pasak A. Danilevičiaus, Kaune daugiausiai dėmesio bus skiriama ne lazerių ar biotechnologijų atstovams, o informatikams, energetikams ir medikams, kurie bus skatinami parduoti savo idėjas verslui. Anot pašnekovo, lazeriai ir biotechnologijos – jau praeitis.

„Šiai dienai mes turime visiškai kitą potencialą. (...) Tai yra Lietuvos energetikos institutas, tai reiškia, energetikos sektorius, atsinaujinantys energetikos šaltiniai; Lietuvos sveikatos mokslų universitetas – medicina, farmacija, darnioji chemija, informacinės technologijos – tai yra tos sritys, kuriose esame kompetentingiausi ir automatiškai iš to generuosime produktus, kurie yra paklausūs“, - kalbėjo A. Danilevičius.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder