Mokestis už darželį mažės tik sergant ilgai

Mokestis už darželį mažės tik sergant ilgai

Klaipėdos politikams teikiamas svarstyti projektas, pagal kurį siūloma patvirtinti vieną mokestį darželiuose, neskaidant jo į atskiras rinkliavas už maisto produktus, patiekalų gamybą ir ugdymo sąlygų užtikrinimą.

Pagal naują tvarką, vaikui sergant 10 ir mažiau darbo dienų iš eilės reikės mokėti visą nustatytą mokestį. Jis bus mažinamas tik nuo 11 sirgimo dienos ir tik pateikus gydytojo pažymą.

Mokestis būtų mažinamas ir tėvų ar globėjų kasmetinių atostogų, kurių trukmė 14 ir daugiau kalendorinių dienų iš eilės, metu, bet ne daugiau kaip 2 kartus per metus. Taip pat - vasaros laikotarpiu 28 ir daugiau kalendorinių dienų iš eilės, pagal išankstinį tėvų prašymą. Nereikėtų mokėti ir už darželio lankymą, kai oro temperatūra yra žemesnė kaip -20 laipsnių.

Siūloma, kad vieno mėnesio mokestis svyruotų nuo 55 eurų iki 67 eurų priklausomai nuo ikimokyklinio ugdymo grupės darbo režimo ir grupės tipo (lopšelio, darželio ar priešmokyklinio ugdymo).

"Taip pat naujoje tvarkoje numatyta galimybė ikimokyklinę įstaigą lankyti 4 valandas. Galbūt yra tėvų, kurie dirba tik pusę dienos ir jiems patogu vaiką palikti darželyje pusdieniui", - sakė Savivaldybės administracijos Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė.

Manoma, kad teoriškai ši galimybė galėtų šiek tiek padėti spręsti darželio vietų trūkumo problemą. Pavyzdžiui, vienas vaikas darželį lankytų iki pietų, o kitas į jo vietą ateitų po pietų.

Taip pat žadama, kad, patvirtinus naują tvarką, aiškiau bus reglamentuotas ikimokyklinio ugdymo įstaigų gautų pajamų iš įmokų planavimas bei naudojimas.

"Bus aiškiai reglamentuota, kad tėvai vaikus turi aprūpinti tik individualiomis priemonėmis. Darželių administracija turės pateikti tėvams sąrašus, kas tai yra. Tikimės, kad nebebus tokių istorijų, kai tėvai turėdavo vaikams į darželį atnešti tualetinio popieriaus", - sakė N. Laužikienė.

Miesto Tarybos Finansų ir ekonomikos komiteto nariai pritarė šiai naujovei. Jei tam pritars ir Taryba, planuojama, kad nauja mokestinė sistema pradėtų galioti nuo šių metų rugsėjo.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder