Mokinių informatikos konferencija tęsia tradicijas

Mokinių informatikos konferencija tęsia tradicijas

Po kelerių metų pertraukos Klaipėdos universitete (KU) vėl įvyko tradicinė moksleivių informatikos darbų konferencija (MIK-6).

Dalyvius pasveikinęs KU Informatikos katedros vedėjas profesorius Vitalijus Denisovas vylėsi, jog po metų kitų IT srityje kūrybiškai, su užsidegimu kurianti moksleivija papildys universiteto studentų gretas.

Moksleiviai pristatė įvairia programine įranga sukurtus tinklalapius, papasakojo apie savo darbo etapus. Tarp jų - Klaipėdos "Žaliakalnio" gimnazijos muziejaus svetainė, kurią sukūrė vienuoliktokas Maksimas Povstugaras.

Įvairius savo kūrybos darbus į pačios sukurtą svetainę sudėjo Klaipėdos "Žemynos" gimnazijos dešimtokė Idilija Mačkinytė, o gamta besidominti tos pačios mokyklos dešimtaklasė Viktorija Urbonaitė papasakojo apie kuriamą tinklalapį "Pasaulio augalininkystė".

Kaip IT galima panaudoti mokantis kitų mokomųjų dalykų, pristatė Klaipėdos Tauralaukio progimnazijos 8 kl. mokiniai Viktorija Maskolaitytė ir Skirmantas Krisikaitis, 8 kl. mokinė Aušra Butkevičiūtė iš Klaipėdos Gedminų pagrindinės mokyklos bei Gabrielius Pranulis iš tos pačios mokyklos - jis sukūrė filmuką, mokantį taisyklingai kalbėti.

Savo domėjimąsi informacinėmis technologijomis kuriant žaidimus pademonstravo Klaipėdos Gedminų pagrindinės mokyklos penktokai bei aštuntokas Dominykas Bacevičius iš Klaipėdos L. Stulpino progimnazijos. Svečiai iš Gargždų "Minijos" progimnazijos pasidalino patirtimi, kaip planšetiniai kompiuteriai padeda mokomajame procese.

Daug dėmesio sulaukė brandūs darbai: Polinos Černavskich (Klaipėdos "Žaliakalnio" gimnazija, 11 kl.), ji pademonstravo, kaip nesudėtinga programine įranga ("Paint", "Paint Tool SAI")galima sukurti profesionalius kūrybinius darbus.

Turizmo sektoriuje besidarbuojantys verslininkai galėtų kreiptis į Edgarą Janušauską (Klaipėdos "Vėtrungės" gimnazija, 11 kl.), kuris, pasitelkęs skaičiuoklę ("Excel"), sukūrė ir toliau tobulina kambarių nuomos sistemą.

Pijus Paulikas, Klaipėdos "Ąžuolyno" gimnazijos 11 kl. mokinys, taip pat įrodė, kad nėra naujokas programavimo pasaulyje: jis pristatė darbą "Koduotos žinutės "Skype" programoje".

Arnoldas BUČYS, Klaipėdos "Aukuro" gimnazijos IT mokytojas metodininkas

Sidebar placeholder