Neformaliojo ugdymo krepšelis: daugiau klausimų nei atsakymų

Neformaliojo ugdymo krepšelis: daugiau klausimų nei atsakymų

Ketvirtadienį susitikę Klaipėdos neformaliojo švietimo organizacijų vadovai bei neformaliojo ugdymo krepšelio iniciatoriai aptarė nuo spalio pradėsiantį funkcionuoti 15 eurų dydžio krepšelio projektą. Kol kas dėl jo lieka daugybė neatsakytų klausimų.

Kam bus skirti tie 15 eurų, turėtų priklausyti nuo paties vaiko (jo tėvų) pasirinkimo.

Iniciatyvos autoriai - parlamento bei Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai - pasakojo, kad visos Lietuvos mastu programai įgyvendinti bus skirta per 3,2 mln. eurų. Apskaičiuota, jog šiuo metu už mokyklos ribų būrelius, neformaliojo ugdymo mokyklas lanko 29 proc. vaikų, tad skyrus lėšų tokio ugdymo galimybėmis galėtų pasinaudoti net 50 proc. vaikų.

Keturiose savivaldybėse pernai vykusio eksperimento metu programų akreditavimui buvo keliami paprasti kriterijai, jie leido dalyvauti ne tik pedagogams, bet ir nevyriausybinėms organizacijoms. Esą lėšomis galėtų pasinaudoti muziejininkai, kraštotyrininkai, skautai, šauliai ir kitos organizacijos, kurių atstovai nebūtinai turi pedagoginį išsilavinimą, bet turi darbo su vaikais patirties.

Bandymo metu minėtose savivaldybėse buvo pateikta net 330 programų, iš kurių tik 10 proc. buvo atmesta, tad valstybei ar savivaldybėms gali kristi nemenka našta administruoti pinigus bei veiklas.

Teigiama, jog 3,2 mln. eurų galėtų būti skirstoma pagal kvotas, kurios savivaldybėms būtų skaičiuojamos atskirai. Jei jos liktų neišnaudotos, lėšos pereitų kitoms savivaldybėms, kurioms pritrūko pinigų būreliams.

Seime sudaryta darbo grupė dar sprendžia, kaip turėtų atrodyti programos administravimas. Svarstoma, jog administravimu bei programų tikrinimu turėtų užsiimti pačios savivaldybės.

Nemažą šurmulį tarp susirinkusiųjų sukėlė pareiškimas, kad papildomi 15 eurų nebus skiriami jau egzistuojančioms neformaliojo švietimo įstaigoms. Joms bus paliekama galimybė organizuoti papildomus būrelius ir mokymus, už kuriuos galės pretenduoti į finansavimą, tad lėšas gautų tik nauji tokių įstaigų būreliai.

Naujojo krepšelio iniciatoriai pripažino, jog dar lieka daug atvirų klausimų - sudaryta darbo grupė privalės nuspręsti, kokios kvalifikacijos žmonės galės organizuoti būrelius, kas skirstys ir administruos lėšas bei organizacijų paraiškas, kaip bus paskirstomos lėšos, jei vaikas eitų į kelius būrelius ir kita.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder