Nemokamų studijų vietų liko ir universitetuose, ir kolegijose

Nemokamų studijų vietų liko ir universitetuose, ir kolegijose

Šimtai studentų atsisakė valstybės finansuojamų studijų aukštosiose mokyklose. Todėl anksčiau neįstojusiems atsirado galimybė dar patekti į studijas. Skelbiama, kad daugiausiai laisvų valstybės apmokamų vietų liko Vilniaus, Vilniaus Gedimino technikos ir Kauno technologijos universitetuose ir Vilniaus bei Kauno kolegijose, praneša LTV naujienų laida "Šiandien".

Sakoma, kad viltis miršta paskutinė. Penktadienį ji sužibo 7 tūkst. abiturientų, neįstojusių į aukštąsias mokyklas per pagrindinį priėmimą.

Per jį sulaukus rekordiškai didelio stojančiųjų skaičiaus, laisvų valstybės finansuojamų vietų iš pradžių universitetuose ir kolegijose nebebuvo likę.

Tačiau pasibaigus pagrindiniam priėmimui aiškėja, kad daug studentų į aukštąsias mokyklas vis dėlto neatvyko. Manoma, dauguma galėjo išvykti studijuoti į užsienį. Todėl nemokamų studijų vietų atsilaisvino šimtai.

Kolegijos sako, kas pas juos liko apie 20-30 proc. valstybės apmokamų vietų studijuoti. Gausiausiai - techninių mokslų specialybių.

Valstybės finansuojamų studijų nebeliko tik Karo bei Muzikos ir teatro akademijose.

Dar daugiau galimybių yra per antrąjį priėmimą įstoti į mokamas vietas. Universitetai teigia, kad tokių pas juos likę apie pusę, ypač - fizinių ir techninių mokslų specialybių.

Neįstojusieji per šį, antrąjį priėmimą, dar vieną galimybę turės kitą savaitę, kai mokyklos skelbs likusias laisvas vietas ir kvies abiturientus jas užimti.

Sidebar placeholder