Nuo rugsėjo kai kuriose sostinės mokyklose pamokos prasidės 9 val. ryto

Nuo rugsėjo kai kuriose sostinės mokyklose pamokos prasidės 9 val. ryto

Nuo rugsėjo 1 dienos keisis 17-os sostinės 4-mečių gimnazijų pamokų pradžios laikas. Kai kurių gimnazijų 9-12 klasių mokiniams jos prasidės viena valanda, kai kurių - pusvalandžiu vėliau - nuo 9 valandos.

Pamokų pradžios laikas keičiamas Vilniaus Antakalnio, Jono Basanavičiaus, Jono Pauliaus II gimnazijoje, Karoliniškių, "Laisvės", "Minties", Mykolo Biržiškos, Pilaitės, Radvilų, Salomėjos Nėries, Simono Daukanto, Šv. Kristoforo, Užupio, Vytauto Didžiojo, Žemynos, Žirmūnų gimnazijose ir Vilniaus licėjuje.

Tikimasi, kad pamokų pradžią perkėlus iš 8 į 9 val. gerės mokinių savijauta, mokymosi rezultatai, taip pat išsispręs viešojo transporto perpildymo problema.

Dar rudenį atliktos moksleivių apklausos metu paaiškėjo, kad beveik pusė iš 45 tūkst. moksleivių į pamokas vyksta viešuoju transportu rytinio piko metu. 8 val. ryto pamokas pradeda 81 proc. visų sostinės moksleivių. Po diskusijos su tėvais ir mokyklų kolektyvais bei gavus jų pritarimą 9-12 klasių moksleiviams rekomenduota pamokas pradėti 9 val.

Mokslo įstaigų darbo pradžią perkelti iš 8 į 9 val. Vilniaus miesto savivaldybė pirmą kartą pasiūlė dar 2006 metais. Vieni pirmųjų šią iniciatyva palankiai įvertino Vilniaus Gedimino technikos universitetas. Nuo šių metų paskaitos 9 val. prasideda Vilniaus universitete, taip pat ir Lietuvos Edukologijos universitete.

Tai, kad vėlesnis pamokų laikas turi teigiamos įtakos moksleivių sveikatai ir savijautai, liudija ir užsienio patirtis. Londono Akademija tapo pirmoji mokykla Didžiojoje Britanijoje pradedanti mokslą 10 val. ir jos mokiniai tapo budresni ir aktyvesni pamokose. Mineapolyje pakeitus aukštųjų mokyklų pradžios laikus iš 7:15 į 8:40, mokinių rezultatai pagerėjo kelis kartus.

Taip pat vėliau prasidedant pamokoms sumažėja vėlavimas, pravaikštos, pagerėja pažymiai.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder