Olegas Konovalovas: "Mano mokykla - ypatinga"

Olegas Konovalovas: "Mano mokykla - ypatinga"

"Mano mokykla ypatinga tuo, kad joje dirba ir mokosi labai draugiški žmonės", - tvirtino Liudviko Stulpino progimnazijos 8b klasės mokinys Olegas Konovalovas. "Tai mokinys, kuris ypatingas pirmiausiai savo žmogiškosiomis vertybėmis, o ne olimpiadų ar sporto varžybų laimėjimais", - Olegą apibūdino mokyklos vadovė Diana Čedavičienė.

Olegas yra mokyklos renginių iniciatorius, mokinių tarybos narys, skaitovų konkursų dalyvis, lanko kryptingo dailės ugdymo klasę, taip pat A. Brako dailės mokyklą, priklauso Žemės skautams.

Olegai, kai paprašiau jūsų mokyklos direktorės įvardyti mokinį, kurį ji rinktųsi atstovauti mokyklai, ji nurodė jus. Kaip manote - kodėl?

Nežinau... gal kad daug kur dalyvauju, mane visi pažįsta, aš su visais bendrauju, gerai sutariu.

Ko reikia, kad su visais gerai sutartum?

Būti atviram, bet per daug kitų nespausti, nelįsti per daug, stengtis neįžeisti kito, išklausyti...

Be popamokinės veiklos mokykloje, kuo dar domitės?

Labiausiai mane domina grafika, skulptūra ir architektūra. Lankiau teatrą "Svajonė". Esu skautas. Taip pat labai mėgstu gaminti, bet ne visada turiu tam laiko.

Akivaizdu. Skirti laiko interviu galėjote tik aštuntą valandą vakaro. Jūs visuomet taip užsiėmęs?

Taip, beveik visuomet, išskyrus savaitgalius. Pavyzdžiui, šiandien mokykloje repetavome literatūrinę kompoziciją 20-mečio šventei, aš joje vaidinu. Paskui A. Brako dailės mokykloje dirbau su lauko skulptūra iš gipso...

Būsite skulptorius?

Architektas. Arba virėjas, - juokiasi. - Dar nenusprendžiau.

Kurios pamokos labiausiai patinka, kaip sekasi mokytis?

Mokslai sekasi vidutiniškai, vieni geriau, kiti blogiau. Patinka biologija, istorija, technologijos, dailė...

O mokytojai?

Mūsų mokytojai labai draugiški, į mokinius nežiūri formaliai, jiems pirmoje vietoje pats mokinys ir kad jis suprastų pamoką. O labiausiai mūsų interesai sutampa su lietuvių kalbos mokytoja Ilona Simanaitiene. Iš jos daugiausiai gavau gyvenimiškų žinių ir įgūdžių, ji man kaip gyvenimo mokytoja, kaip draugė.

Iš kokio pasaulio žmogaus labiausiai norėtumėte pasimokyti?

Iš Obamos. Todėl, kad tai yra prezidentas, antrą kartą išrinktas sunkiu šaliai laikotarpiu, jis vienintelis perrinktas du kartus ir vienintelis juodaodis.

Ko norėtumėte iš jo išmokti?

Vadovavimo, bendravimo, tikslo siekimo.

O koks jūsų tikslas? Kaip panaudotumėte Obamos pamokas?

Norėčiau turėti savo komandą, kuri būtų savarankiška, nepriklausoma, nesvarbu, ar tai būtų susiję su architektūra, ar su maisto gaminimu. Norėčiau užsiimti savarankiška veikla gyvenime.

Kokių turite ydų? Ką netikėto esate iškrėtęs, ko niekas nesitikėjo iš "gero vaiko"?

Oi, žinoma, kad esu... Bet nenoriu sakyti.

Gėda?

Taip, labai... Čia buvo mokykloje pernai... Dar esu karštakošis, labai emocionalus.

Kaip pramogaujate?

Savaitgalį klausausi muzikos. Man patinka hiphopas ir gatvės šokiai. Žiūriu filmus, susitinku su draugais. Būnu su šeima.

Jūs vienturtis?

Turiu keturias vyresnes seseris. Viena iš jų dar mokinė, kitos jau suaugusios.

Ką sako tėvai apie jūsų ateitį? Kokie jų lūkesčiai?

Sako, kuo norėsi, tuo ir tapsi. Viskas priklauso nuo manęs. Moko, kad reikia pastangų įdėti kiekvieną dieną - bent ką nors padaryti, kad ir mažai.... Kasdien ką nors padaryti dėl savo ateities.

Kalbino Andromeda MILINIENĖ

Mokyklos laivas plaukia pirmyn

Gruodžio pirmąją savaitę šventiniais renginiais bei teminėmis pamokomis Liudviko Stulpino progimnazijoje minimas 20-mečio jubiliejus. Pirmadienis - vaikystės diena, antradienis - jaunystės diena, trečiadienis skirtas brandai, ketvirtadienis - prisiminimams. Penktadienį vyks šv. mišios bei renginys "Laiko spalvos", kurio metu bus pristatytas stendas, atspindėsiantis pirmojo Klaipėdos uosto kapitono Liudviko Stulpino (gruodžio 4 d. minėtos 141-osios gimimo metinės) gyvenimo akimirkas ir sąsajas su dabartimi.

Jubiliejaus savaitę su mokiniais bendraus tėvai, Jūrų kapitonų asociacijos klubo ir Lietuvos Jūrininkų sąjungos nariai, Lietuvos jūrų muziejaus darbuotojai, buvę mokyklos darbuotojai ir mokiniai.
---

Mokyklos istorijos fragmentai

1991 m. Klaipėdos miesto pietinėje dalyje mokiniams duris pravėrė 28-oji vidurinė mokykla, kurioje dėstoma rusų kalba. Direktoriumi paskirtas Andreanas Chariutinas.
Mokinių ir darbuotojų skaičius tai augo, tai mažėjo. Tai koridoriuose ir klasėse skambėjo viena kalba, tai džiugino dviejų kalbų grožis... Mokyklos pavadinimas taip pat ne kartą keitėsi. Kažin ar yra dar Klaipėdos mieste mokykla, kuri būtų patyrusi tiek laiko atneštos kaitos bei reorganizacijų.

1995 m. mokykla reorganizuota į dvikalbę vidurinę, kurioje mokyta ir rusų, ir lietuvių kalbomis;
1997 m. mokyklai suteiktas Lietuvos jūrų kapitono Liudviko Stulpino vardas;
2001 m. reorganizuota į dvikalbę pagrindinę mokyklą;
2003 m. reorganizuota į pagrindinę mokyklą, kurioje dėstoma tik lietuvių kalba;
2005 m. "Varpo" vidurinės mokyklos pradinių klasių mokytojos kartu su mokiniais tapo Liudviko Stulpino pagrindinės mokyklos bendruomenės dalimi.
Nuo 2012 m. rugsėjo 1 d. Klaipėdos Liudviko Stulpino mokykla tapo progimnazija, teikianti pradinį ir pagrindinį I dalies ugdymą.

Progimnazijoje mokosi 630 mokinių (1-8 klasėse).

Vaikai nuo 1 klasės mokomi ne tik bendrųjų dalykų, bet ir kryptingai ugdomi jų meniniai gebėjimai dailės, muzikos bei šokio srityse. Daug dėmesio skiriama ekonominiam ir informaciniam raštingumui.

Mokykloje nuo 2006 m. veikia mokyklos muziejus su ekspozicija, skirta kapitonui Liudvikui Stulpinui, nuo 2010 m. - etnografinis muziejus,puoselėjamos jūrinės tradicijos.
Vienas iš svarbiausių mokyklos prioritetų - socialinių ir emocinių įgūdžių ugdymas.
Nuo 2006 m. vykdoma "Lions Quest" programa "Paauglystės kryžkelės", nuo 2008 m. - "Antrasis žingsnis".

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder