Pamilstame Tėvynę ją pažindami

Pamilstame Tėvynę ją pažindami

Šį rudenį Šventosios pagrindinės mokyklos I – X klasių mokiniai vykdė tęstinį projektą „Savo kraštą pažinti“. Reikėjo atlikti dvi artimos ir tolimesnės aplinkos pažinimo užduotis. Pirmoji - aplankyti įvairius gimtojo miestelio objektus, įgyti apie juos žinių ir parengti medžiagą ekspozicijai „Ar pažįsti Šventąją“. Antroji užduotis – prisiminti vasaros bei rudens keliones po Lietuvą ir kūrybingai parengti jų pristatymus.

Lapkričio viduryje antrojo aukšto fojė sieną papuošė Šventosios žemėlapis ir herbas, o šalia išsirikiavo plakatai su mokinių surinkta medžiaga. Čia galėjai sužinoti apie Šventosios bažnyčią, švyturį, apie molą, tris Šventosios upės tiltus, pajūrį puošiančias skulptūras, Žemaičių alką, paminklus tremtiniams ir kovotojams už laisvę; neužmiršti ir žymūs Šventosios žmonės – pajūrio smėlynus apželdinę miškininkai, archeologas Mikelis Balčius. Mokiniai ne tik surinko ir apiformino medžiagą, bet ir patys nusifotografavo šalia aplankytų objektų.

Lapkričio 19 d. susirinkę į I - X kl. mokinius apjungusią integruotą pamoką - konfe-renciją, mokiniai dalijosi kelionių įspūdžiais bei įgytomis žiniomis. Klasių pranešimai buvo gausiai iliustruoti spalvingais vaizdais, netrūko ir muzikos. Kiekviena pristatoma išvyka buvo užfiksuojama spalvotame Lietuvos žemėlapyje.

Antrokai ir trečiokai (mokyt, Rimantė Toliušienė, Silva Sendrauskienė) papasakojo apie tai, kur keliavo nuvykę į Palangą, ką regėjo Gintaro muziejuje, ką sužinojo apie grafą Tiškevičių. Pirmokai (mokyt. Meilutė Petrauskienė) drauge su trečiokais keliavę į Kretingą, supažindino su mažų ir didelių stebuklų kupinu Žiemos sodu. Ketvirtokai (mokyt. Rasa Birškuvienė) pasakojimą apie „kunigaikščių miestus“ Vilnių ir Trakus iliustravo ne tik vaizdais, bet ir padavimais. Šeštokai, su auklėtoja Rima Valantinaite keliavę į Dzūkiją, supažindino su Druskininkais. Itin gausių ekskursijos po Anykščius įspūdžių buvo kupini penktokai (aukl. Danutė Petkienė), drauge su mokyklos pirmūnais dalyvavę aukštaitiškos duonos kepimo edukaciniame renginyje, pabuvoję Arklio muziejuje, prie Puntuko. Devintokai (auklėtoja Ingrida Griškėnienė) sudomino žiūrovus ne tik nuostabiais Platelių draustinio gamtos vaizdais, bet ir informacija apie paežeriuose bei pelkėse gyvenančius paukščius, retus augalus. Aštuntokai supažindino su Kretingos rajono Nasrėnų kaime esančiu M. Valančiaus muziejumi bei jo aplinka. Išvykos įspūdžių sodriai pateikė ir septintokai, su auklėtoju Stasiu Baužiu keliavę į gilios senovės reliktais – piliakalniais, mitologiniais akmenimis, senovine bažnyčia, pakelių koplytėlėmis - turtingus Senosios Įpilties ir Laukžemės kaimus.

Savo vasaros kelionę į Plungę bei jos apylinkes – J. Žemaitės muziejų Bukantės dvarelyje - pristatė ir mokytojai. Buvo proga dar kartą prisiminti šiemet minimas kunigaikščio M. K. Oginskio 250-ąsias metines, skambant jo garsiajam „Atsisveikinimo“ polonezui, pasigėrėti direktorės Valdos Šarkienės užfiksuotais Plungės dvaro sodybos vaizdais.

Darbo grupei (mokytojai D. Petkienė, St. Baužys, R. Toliušienė ,N. Šauklienė; mokiniai Orinta Meškytė, Austėja Zokaitė, Kristupas Kuprys) aptariant projektą, vieningai pripažinta, kad išvykas, ekskursijas apibendrinantys renginiai ne tik primena, įtvirtina kelionių įspūdžius, teikia žinių, bet ir skatina susimąstyti apie tai, kokia graži ir mums brangi Lietuva.

Nijolė Šauklienė, mokytoja

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder