Paskelbtas konkursas: prestižinėms studijoms užsienyje valstybė skirs po 20 tūkst. eurų

Paskelbtas konkursas: prestižinėms studijoms užsienyje valstybė skirs po 20 tūkst. eurų

Švietimo ir mokslo ministerija paskelbė konkursą, kurio laimėtojai prestižinėms studijoms užsienyje galės gauti iki 20 tūkst. eurų.

Stipendijas administruos Valstybinis studijų fondas, paraiškas studijų finansavimui geriausiose pasaulio aukštosiose mokyklose galima teikti iki birželio 13 dienos.

Parama bus skiriama studijoms tose aukštosiose mokyklose, kurios patenka tarp 100 aukštųjų mokyklų bent viename iš trijų pasaulinių reitingų: Times Higher Education World University Rankings, QS World University Rankings, Academic Ranking of World Universities (ARWU). Išimtys bus taikomos sritims, kurios nėra reitinguojamos šiose sistemose, pavyzdžiui, menų studijoms.

Finansavimo modelis skirtas į geriausius užsienio universitetus įstojusių studentų studijų kaštams padengti, su įsipareigojimu 3 metų laikotarpiui grįžti į Lietuvą ir dirbti darbą, kuriam reikalinga aukštojo mokslo kvalifikacija.

Per metus valstybė vienam studentui galės skirti iki 20 tūkst. eurų. Preliminariai numatoma, kad šiemet parama studijoms užsienyje bus skiriama 5 asmenims.

Parama gali būti teikiama studijų kainai bei pragyvenimo išlaidoms ir skiriama visam studijų laikotarpiui.

Skiriant finansavimą, bus atsižvelgiama į aukštosios mokyklos vietą tarptautiniuose reitinguose, studentų motyvaciją ir finansinę padėtį.

Kaip Eltai yra sakęs švietimo ir mokslo viceministras Giedrius Viliūnas, paramą gavę studentai Lietuvoje turės pradėti dirbti ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo studijų baigimo. Neįvykdžiusieji sutarties sąlygų turės valstybės skirtas lėšas grąžinti. Tai grėstų ir nebaigus studijų.

„Yra nemažai lietuvių, studijuojančių geriausiose pasaulio aukštosiose mokyklose, tad tikimės, kad konkursas bus nemažas. Kadangi parama studijuojantiems užsienyje iki šiol skiriama nebuvo, konkurso mastą prognozuoti iš anksto sudėtinga“, - Eltai sakė švietimo ir mokslo viceministras.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder