Pedagogikos studijos iš Klaipėdos nedings?

Pedagogikos studijos iš Klaipėdos nedings?

Klaipėdos universiteto bendruomenė tikisi, kad pedagogikos studijos liks ir Klaipėdoje.

Nors Švietimo ir mokslo ministerija mato, kad ateityje pedagogikos studijų centrai bus tik Vilniuje, Kaune bei - specialiosios pedagogikos - Šiauliuose, Klaipėdos universitetui niekas netrukdo bendradarbiauti šioje srityje su kuria nors iš išvardintuose miestuose esančių aukštųjų mokyklų.

Klaipėdos universiteto studijų prorektorė Leta Dromantienė pasakojo, kad jau yra pasirašytas ketinimų protokolas su Vytauto Didžiojo universitetu dėl bendradarbiavimo rengti pedagogus bei kelti jų kvalifikaciją.

"Dabar ruošiame jungtinės veiklos sutartį. Švietimo ir mokslo ministerija keičia požiūrį. Kai gaus pasirašytą sutartį, žadėjo perskirstyti krepšelius ir tie universitetai, kurie prisijungs prie pedagogų rengimo centrų, taip pat galės rengti pedagogus. Tikimės pozityvaus sprendimo, kad ir mums duos finansavimą pedagogams rengti", - pasakojo L. Dromantienė.

Pasak jos, pirmasis susitikimas šiuo klausimu Kaune vyko produktyviai, Vytauto Didžiojo universiteto bendruomenė palaiko mintį, kad Klaipėdoje turi būti ruošiami pedagogai.

"Jie suvokia, kad jaunimas iš Klaipėdos ir aplinkinių miestelių vargiai važiuos į Kauną ar Vilnių studijuoti pedagogikos. Tad norima, kad pedagogikos studijų programa liktų ir Klaipėdoje", - pasakojo prorektorė.

Kaip veiks visas mechanizmas, kurios aukštosios mokyklos dėstytojai dėstys uostamiestyje pedagogo profesiją kremtantiems studentams, esą paaiškės, kai bus parengta bendradarbiavimo sutartis.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder