Per metus privačių darželių skaičius išaugo trigubai

Per metus privačių darželių skaičius išaugo trigubai

Remiantis Švietimo informacijos centro duomenimis, šiemet veikė tris kartus daugiau privačių ikimokyklinio ugdymo įstaigų nei praėjusiais metais: 2010 m. dirbo 7, o šiais – 22 privatūs darželiai. Valstybinių ikimokyklinių ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų skaičius ženkliai nepakito – pernai ir šiemet buvo apie 600 lopšelių-darželių. Tačiau nuo 2010 m. kaimo gyvenamosiose vietovėse steigiasi universalūs daugiafunkciai centrai, kuriuose kuriasi ikimokyklinio ir/ar priešmokyklinio ugdymo grupės.

Pasak Švietimo ir mokslo ministerijos Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyriaus vedėjos Gražinos Šeibokienės, privačių darželių įkūrimą lėmė keletas veiksnių: supaprastintos higienos normos, pakeistas Statybos įstatymas (atvertos galimybės steigtis įstaigoms gyvenamosios ir kitos paskirties pastatuose bei patalpose, nekeičiant pastato ir patalpų paskirties) bei įvestas ikimokyklinio ugdymo krepšelis. "Galime tik pasidžiaugti, kad šiais metais vaikų, dalyvaujančių ikimokykliniame ugdyme, padaugėjo virš 5 tūkstančių", – teigė vedėja.

Nuo pernai rajonų savivaldybėse pradėjo steigtis universalūs daugiafunkciai centrai, kuriuose numatytos ir ikimokyklinio ugdymo grupės. Šiais metais tokie centrai įsisteigė Alytaus ir Rokiškio savivaldybėse. "Centruose veikiančiose grupėse yra ugdomi skirtingo amžiaus vaikai nuo 1–6 metų, nes ikimokyklinio amžiaus vaikų tose vietovėse, kuriose steigiami tokie centrai, nėra daug. Reikalavimai ugdymo programai, aplinkai, ugdytojui, priemonėms yra tokie pat kaip ir kitose ikimokyklinį ugdymą teikiančiose įstaigose", – sakė G. Šeibokienė.

Anot nevalstybinių ikimokyklinio ugdymo įstaigų asociacijos tarybos nario Virgilijaus Pupeikio, kiekviena ikimokyklinė ugdymo įstaiga turi būti ne izoliuota, o integruota į socialinį gyvenimą. Universaliuose daugiafunkciuose centruose darželinukai turėtų matyti juos supančią socialinę aplinką: biblioteką, interneto klasę, bendruomenės renginius. Čia vaikai ugdytųsi pagal ikimokyklines programas ir dalyvautų kultūriniame rajono gyvenime.

Švietimo ir mokslo ministerijos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyriaus vedėja mano, kad labai svarbu kuo greičiau priimti Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturinčioms šeimoms ir vieniems gyvenantiems asmenims įstatymo (Žin., 2003, Nr. 73-3352) pakeitimo įstatymą. Šiuo metu galiojančio įstatymo 7 straipsnio 11 punktas riboja motinai (tėvui) arba globėjai (globėjui), namuose auginantiems ikimokyklinio amžiaus vaiką(us) iki 3 metų amžiaus, galimybę ugdyti juos pagal ikimokyklinio ugdymo programas (ikimokyklinio ugdymo įstaigose ar grupėse). Šių vaikų tėvai (globėjai), gaunantys piniginę socialinę paramą, ją gauna tik tuo atveju, jei augina namuose nelankantį ugdymo įstaigos vaiką iki 3 metų ar bent vieną nelankantį ugdymo įstaigos vaiką iki 8 metų, kai šeimoje auginami 3 ir daugiau vaikų iki 14 metų.

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder