ŠMM: studijų paskolų litais palūkanos šiemet neturėtų viršyti 5 proc.

ŠMM: studijų paskolų litais palūkanos šiemet neturėtų viršyti 5 proc.

Ketinantiems skolintis studijoms - geros žinios: jų paskolų palūkanos litais neturėtų viršyti 5 proc., o eurais - 3,75 proc. Apie tai pranešė švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius spaudos konferencijoje.

"Kasmet vykdoma bankų atranka siūlantiems geriausias sąlygas. Šiemet palūkanų maksimali riba litais - 5 proc., eurais - 3,75 proc. Taip kad palūkanų norma gali judėti tik žemyn", - sakė G. Steponavičius.

Paskolų studijoms litais palūkanos krinta mažėjant VILIBOR. Ir praėjusiais metais paskolas studijoms litais pasiėmę studentai neturėjo mokėti didesnių nei 5 proc. palūkanų, nes likusią jų dalį dengė valstybė. Pernai bankai paskolas su valstybės garantija studentams teikė su 3,37-3,87 proc. palūkanomis eurais ir 9,88-11,03 proc. litais.

Šiemet, pasak ministro, jei ir reikės kompensuoti, tai tik nedidelę palūkanų dalį.

Palūkanos mažės ir anksčiau pasirašiusiems sutartis, jas naujai tvirtinant. "Taip kad ir tiems, kurie jau pasiskolino pragyvenimui ar studijoms, po kelių mėnesių sąlygos gerės, nes palūkanų normos kai kuriais atvejais yra kritusios daugiau nei dvigubai", - sakė G. Steponavičius.

2009 metais valstybė garantavo studentų paskoloms 100 mln. litų, 2010 metais numatoma - 150 mln. litų.

Sidebar placeholder