Trejetukininkai pirmūnais nori būt

Trejetukininkai pirmūnais nori būt

Šiandien ant Seimo stalo gula naujos Mokslo ir studijų įstatymo pataisos, kuriose bandoma apibrėžti, kas Lietuvoje yra „gerai besimokantis“ studentas. Pataisose siūloma tokiais pripažinti studentus, kurių vidurkis po reguliarios žinių patikros didesnis nei 7 ir kurie neturi akademinių skolų. Nepatenkinti ir pažymiais nenorintys būti vertinami studentai vakar piketavo prie Švietimo ir mokslo ministerijos prisirakinę antrankiais prie juos jungiančios grandinės. Tiesa, gausus būrys studentų nesusirinko, prieš septynetą vakar kovoti atėjo tik keturi studentai.

MINDAUGAS, Kauno technologijų universiteto magistrantas:

Laikas peržiūrėti finansavimo sistemą, balų kokybės sistemą. Skirtingos aukštosios sistemos turi turėtų bent jau panašią kokybinę skalę ir studentas galėtų gauti panašią kokybę. Dabar skirtingos aukštosios mokyklos suteikia skirtingas žinias, skirtingą kokybę. Todėl 7, kaip gero studento įvertinimas, yra visiškai nesąžiningas šiuo atžvilgiu. Vieno studento kolega kitame mieste ir universitete tą septynetą gali gauti daug lengviau arba daug sunkiau. Dabar nėra siekiama aukštųjų mokyklų kokybės. Reikia tobulinti aukštojo mokslo sistemą, kalbėti su akademine bendruomene, studentais, dėstytojais.

ŽIVILĖ, Klaipėdos universiteto ketvirtakursė:

Jei pataisa bus priimta, studentai nukentės. Kiekvienoje aukštojoje mokykloje yra visiškai skirtingi vertinimai ir studijų kokybė, todėl kiekvienoje aukštojoje mokykloje, net tos pačios mokyklos skirtinguose fakultetuose, gauti 7 yra skirtingai lengva ar sudėtinga. Man atrodo, prisirišti prie vieno pažymio neverta. Geriausiai būtų vertinti surinktus studento kreditus. Taip įvertintume studijų krūvį, o kiekvienas studentas turi turėti motyvaciją gauti gerą pažymį ir gerai pabaigti universitetą. Taip yra ir dabar. Tokią mintį palaiko daug studentų, tiesiog gauti leidimą piketui ar mitingui užtrunka daug laiko.

MARGARITA, Šiaulių universiteto trečiakursė:

Galime pripažinti, kad pedagogų vertinimai dažniausiai yra aukščiausi, bet ne todėl, kad mūsų dalykas lengviausias, tiesiog vertinimo sistema yra mums palanki, tad mūsų vidurkiai kartais siekia 9 ar 10. Mūsų universitete yra ir technologijos fakultetas, ten 7 yra iš tiesų vertingas balas. Tai pavyzdys, kodėl šis vidurkis būtų neteisingas studento atžvilgiu. Mes kreipėmės į Seimo narius, į ŠMM, rengėme akcijas ir mūsų neišgirdo. Gal šį kartą mus pamatys ir supras, kad mes norime, jog studentams būtų suteiktos geriausios sąlygos. Jei šį kartą mūsų neišgirs, jau po pataisos priėmimo čia susirinks šimtai studentų. Gerai besimokantis studentas turi būti siejamas su programos kreditais. Jei jis gauna visus kreditus, vadinasi, jis pateisina programą ir yra gerai besimokantis, tad turi gauti diplomą. Geras studentas būtų tas, kuris surinkęs kreditus nėra turėjęs skolos.

DONATAS, Vilniaus kolegijos pirmakursis:

Įstojęs tikėjausi, kad mokysiuos ir bus labai įdomu, tačiau sužinojome, kad atsiras 7 balų riba, nuo kurios reikės sumokėti už studijas. Bet nėra taip lengva mokytis, ypač pirmame kurse, kai turi persiorientuoti ir mokytis daug bendrų dalykų. Todėl manau, kad tokia tvarka labai paliestų pirmakursius. Jie po pirmos rotacijos prarastų daug nemokamų vietų. Apie 40 proc. universitetų studentų prarastų finansuojamas vietas, o kolegijose - apie 73 proc. studentų. Manau, tai labai negerai. Tai labai neteisinga, tad piketuojame su antrankiais. Manau, kad būtų galima pakelti kartelę iki vidurkio 6, bet 7 tikrai yra labai aukštas balas.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder