Vaikų klubai veiks ir vasarą

Klaipėdos vaikų laisvalaikio centras, pernai įkurtas reorganizavus miesto vaikų ir jaunimo klubų administracinę sistemą, vienerių metų gyvavimo sukaktį paminėjo šešias savaites vykusiu festivaliu, o šiuo metu rengiasi vasaros dienos stovyklų sezonui.

Daug šurmulio prieš metus sukėlęs reorganizacijos procesas, anot centro direktorės Jolantos Budrienės, baigėsi sėkmingai, o klubų paslaugos klaipėdiečiams tebėra reikalingos. Šiuo metu šešiuose centro klubuose "Draugystė", "Saulutė", "Švyturys", "Želmenėlis", "Žuvėdra", "Liepsnelė" įvairius būrelius ir studijas lanko per 1000 vaikų, o skaičiuojant ir jų tėvelius centro bendruomenė dar gausesnė.

Mieste ką tik baigėsi festivalis "Žaisminga laisvalaikio diena", kurio metu klubai klaipėdiečiams prisistatė kviesdami į Atvirų durų dienas ir supažindindami su savo veikla. Renginiuose dalyvavo ir svečiai iš uostamiesčio mokyklų bei darželių. Festivalį, kuri praėjusį savaitgalį vainikavo baigiamasis koncertas, planuojama rengti kasmet, šitaip užbaigiant mokslo metų sezoną.

Tačiau centro veikla nenutrūks ir vasarą - jau kitą savaitę prasidės ir iki rugpjūčio 15 d. klubuose vyks nemokamos vaikų dienos stovyklos, kuriose įvairaus amžiaus vaikų lauks jų amžiui pritaikyti kūrybinės saviraiškos, sporto ir kiti užsiėmimai su neformaliojo ugdymo pedagogais. Stovyklos vyksta 5 dienų pamainomis. Kiek kartų vaikas gali jose dalyvauti, nėra apribota, tereikia tik nepraleisti galimybės užsiregistruoti.

Uostamiesčio neformaliojo vaikų ugdymo veikloje nekart yra pasižymėję tokie kolektyvai, kaip "Saulutės" klubo šiuolaikinių šokių kolektyvas "Intrus" (vad. Mindaugas Lekauskas), skinantis pergales konkursuose Lietuvoje bei užsienyje, "Draugystės" klubo vokalo studijos kolektyvai "Trakšt Brakšt" ir "Vocalis" (vad. Erlanda Tverijonienė), kurios atlikėjai yra tapę "Dainų dainelės" bei kitų respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatais.

Aktyvių pedagogų vadovaujami kolektyvai ir vasarą planuoja išvykas į kitas šalis - "Intrus" važiuos į Olandiją, varžytis Europos hiphopo čempionato šokių aikštėlėje, "Vocalis" ketina koncertuoti keturiuose Londono mokyklose. Deja, neformaliojo ugdymo finansavimas nebeaprėpia veiklos, pranokstančios klubų salių erdves - tokio pobūdžio kelionės finansuojamos tik iš vaikų tėvų kišenių.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder