Visų priešmokyklinukų į mokyklas neiškels

Visų priešmokyklinukų į mokyklas neiškels

Kadangi planai nuo šių metų rugsėjo visas priešmokyklinukų grupes iš darželių iškelti į mokyklas sulaukė aršaus visuomenės pasipriešinimo, uostamiesčio valdininkai neišdrįso žengti tokio žingsnio.

Numatyta, kad nuo rugsėjo 1-osios priešmokyklinės grupės bus įsteigtos tik "Smeltės" progimnazijoje ir "Vitės" pagrindinėje mokykloje.

"Šiose mokyklose priešmokyklinės grupės bus įsteigtos tiems vaikams, kurie iki šiol nelankė darželių. Žinoma, šias grupes galės rinktis ir kiti tėvai", - sakė Klaipėdos savivaldybės Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė.

Nors Švietimo ir mokslo ministerija dar nėra patvirtinusi naujos tvarkos, tačiau jau ruošiamasi faktui, kad nuo šio rugsėjo priešmokyklinis ugdymas bus privalomas visiems šešiamečiams.

Preliminariai skaičiuojama, kad dėl šios naujovės Klaipėdoje kitąmet priešmokyklinukų gretas gali papildyti per 80 vaikų.

Kadangi uostamiesčio darželiai ir taip perpildyti - į juos šiais mokslo metais nepateko 600 vaikų, iš pradžių buvo kalbama, kad problemą būtų galima išspręsti labai paprastai - priešmokyklines grupes iškelti į mokyklas ir tuomet darželiuose tilptų daugiau mažamečių.

"Šis planas būtų buvęs pigesnis, bet sulaukėme nemenko visuomenės pasipriešinimo. Todėl dabar politikams siūlome brangesnį variantą. Išanalizavus esamą situaciją, paaiškėjo, kad yra nemažai vidinių rezervų, kur būtų galima sutalpinti vaikus", - minėjo N. Laužikienė.

"Vakarų eksprese" jau rašėme, jog kai kuriuose darželiuose dalis ugdymui skirtų patalpų buvo pritaikytos kitoms reikmėms - įrengti sporto kambariai, metodiniai, relaksaciniai kabinetai. Dabar planuojama tas patalpas vėl pertvarkyti taip, kad jose vėl galėtų būti grupės.

Keliomis darželinukų grupėmis padaugės ir mokyklose-darželiuose, kurie palaipsniui reorganizuojami į darželius. Dar kelios papildomos grupės turėtų atsirasti privačiuose darželiuose.

Skaičiuojama, kad vien dėl šių pokyčių jau šį rugsėjį būtų galima papildomai priimti 454 vaikus, tačiau dėl planuojamos darželio "Puriena" rekonstrukcijos skaičiai nebus tokie džiuginantys - 150 šios įstaigos vaikų iki 2017 m. rugsėjo reikės į iškelti kitas įstaigas.

Preliminariai skaičiuojama, kad vienos papildomos vietos darželinukui sukūrimas atsieis apie tūkstantį eurų - taigi miesto biudžete reikės surasti 445 tūkst. eurų. Dalis lėšų jau numatyta, o dėl 261 tūkst. eurų dar reikia gauti politikų palaiminimą.

Panašiu principu vietų skaičių planuojama didinti ir 2016 metais, jei tik bus toks poreikis. Skaičiuojama, kad 2016 metams dar papildomai įmanoma įsteigti 755 vietas.

"Jei tik bus skirtos lėšos, per dvejus metus išspręstume eilių problemą", - minėjo N. Laužikienė.

Kitas tikslas - pagerinti situaciją šiaurinėje miesto dalyje. Valdininkai kalba apie planus 2017-2018 metais šioje miesto dalyje statyti naują darželį. Tačiau kol kas nežinoma, ar tai galėtų būti privatus, ar valdiškas darželis.

Sidebar placeholder