50-metis Bredas Pitas: "Moteris yra savo vyro atspindys"

50-metis Bredas Pitas: "Moteris yra savo vyro atspindys"

Jis nepanašus į žmogų, patyrusį didelių sukrėtimų. Didžiausia problema jo gyvenime - paparacai, kuriems garsenybės šeima - gardžiausias kąsnelis pasaulyje. Šeši vaikai - žurnalistų ir karikatūristų sarkazmo šaltinis, tačiau garsenybė šia tema nejuokauja: "Jeigu palieku juos ilgam, filmas turi būti to vertas."

Gruodžio 18 dieną JAV aktoriui Bredui Pitui (Brad Pitt) sukako 50 metų.

Citatos

Man nepatinka kalbėti apie save. Pakalbėkim apie ką nors svarbaus.

Tibeto vienuoliai sako, kad yra trys baisiausi dalykai, kurie gali nutikti žmogui: tai grožis, šlovė ir turtai. Man atrodo, aš iki kaklo mėšle.

Aš iš tų žmonių, kurių nekenčia genetiniu pagrindu.

Iš esmės aš visiškas kaimietis. Pirsčiojimas ir panašūs dalykai man atrodo smagūs.

[CITATA]

Garsenybės yra priverstos laikytis kartu. Aš gi negaliu nueiti pas gydytoją ir laukiamajame skaityti žurnalą - prie manęs eis žmonės. Negaliu tiesiog nuvažiuoti į oro uostą ir laukti savo reiso. Mane sužalos.

Mano savaitė labai paprasta: penkias dienas iš septynių mane persekioja paparacai. Štai tokia aritmetika.

Dažnai jaučiuosi kaip mergina, kuri eina pro statybininkų brigadą.

Kartą paskambinau savo seneliui. "Mes ką tik pažiūrėjome tavo filmą", - pasakė jis. "Kurį, seneli?" - klausiu. Jis šūktelėjo mano močiutei: "Ei, Bete, kaip vadinasi tas filmas, nuo kurio mane trečią dieną vemt verčia?"

Aš gerai prisimenu savo pirmąjį bučinį. Mokykloje su viena mergaite susitarėme, kad pasibučiuosime už garažo. Buvome tokie rimti, kaip kokie svarbūs verslininkai. Žodžiu, aš ją pabučiavau ir nubėgau namo.

Iš vaikystės prisimenu nerūpestingumo jausmą. Tikėjimą, kad jeigu nutiks kas nors negero, mes tai įveiksime. Sekmadieniais - į bažnyčią. Prieš vakarienę - malda. Dar dainavau bažnyčios chore.

Esu visiškai pamišęs dėl motociklų. Turiu "čioperių". Turiu sportinių. Turiu motociklų, padarytų specialiai man. Visos tos mašinos - tikras menas, kaip skulptūros. Nenoriu apie tai kalbėti. Tiesiog pripažįstu, kad sergu tokia liga, ir viskas.

Niekada savo gyvenime tiek daug laiko nepraleidau su sijonu kaip "Trojoje". Bet sijonas ne taip jau ir blogai.

Kad ką nors gautum, turi ką nors prarasti.

Buvo laikas, kai žudžiau save narkotikais. Jaučiausi lyg vakuume. Maždaug prieš dešimt metų pajutau, kad prarandu galimybes. Mano sąmonė pasikeitė. Tai buvo tarsi nušvitimas - sprendimas daugiau jų neprarasti. Tai buvo pakilimo jausmas.

Man regis, dabar aš pasiekiau tos stadijos, kai galiu rinktis ir projektą, ir komandą, su kuria noriu dirbti. Jeigu aš ruošiuosi iš savo gyvenimo atiduoti po 14 valandų per dieną keletą mėnesių iš eilės, turiu žinoti, jog būsiu tarp žmonių, kuriuos myliu ir gerbiu.

Išgirsti, kaip tavo kūdikis atsirūgsta - laimingiausia gyvenimo akimirka.

Aš visada norėjau didelės šeimos, norėjau, kad namuose būtų chaosas... Tokia padėtis mūsų namuose dabar yra nuolat. Kažkas juokiasi, kažkas rėkia, verkia arba leidžia dar kitokius garsus. Man tai patinka. Negaliu pakęsti, kai to nėra.

Aš neturiu daug draugų. Tik keletą artimų draugų ir šeimą, bet laimingesnis kaip dabar nesu buvęs.

Moteris yra savo vyro atspindys. Jeigu beprotiškai ją mylėsite, tą patį gausite mainais.

Jeigu aš ilgam palieku šeimą, filmas turi būti to vertas.

(Iš pasisakymų spaudoje)

VAŠKINIAI. Bredo Pito jubiliejaus proga Londono vaškinių figūrų muziejus "Madame Tussauds" pristatė naujas poros skulptūras. Jų vertė - 300 tūkst. svarų sterlingų (1,2 mln. Lt).

10 GERIAUSIŲ FILMŲ

1. "Telma ir Luiza"
2. "Interviu su vampyru"
3. "Septyni"
4. "12 beždžionių"
5. "Džo Bleko viešnagė"
6. "Kovos klubas"
7. "Vagišiai"
8. "Troja"
9. "Ponas ir ponia Smitai"
10. "Keista Bendžamino Batono istorija"
--------
DOSJĖ

Viljamas Bredlis Pitas (William Bradley Pitt) gimė 1963 m. gruodžio 18 d. Šaunio mieste (JAV, Oklahomos valstija) labai religingoje šeimoje. Jo tėvas Viljamas dirbo krovinių vežimo kompanijoje vadybininku, o motina Džeinė (Jane) - mokytoja vietinėje mokykloje. Kartu dar augo brolis Dagas ir sesuo Džulija (Julie). Gimus Bredui, šeima išsikraustė į Springfildą (Misurio valstija).
Mokykloje Pitas sportavo, lankė debatų klubą, muzikos būrelį ir dalyvavo mokyklos savivaldoje.
Baigęs mokyklą, Pitas įstojo į Misurio - Kolumbijos universitetą studijuoti žurnalistikos ir reklamos. Baigęs universitetą pagal specialybę nedirbo.
Iki aplankė sėkmė, aktoriui teko padirbėti ir vairuotoju (limuzinu išvežiodavo striptizo šokėjas), ir baldų perkraustytoju, ir netgi lankytojus viliojančiu "viščiuku" restoranų tinklui. Tuo pat metu jis lankė aktorystės kursus.
Profesionali aktoriaus karjera prasidėjo, kai gavo vaidmenį TV seriale "Dalasas".
Pirmasis pagrindinis vaidmuo - filme "Tamsioji Saulės pusė".
1995 m. dirbdamas filme "Septyni" susipažino su aktore Gvainet Peltrou (Gwyneth Paltrow). Susižadėję 1996 m. gruodį, 1997 m. birželį jie visiems netikėtai išsiskyrė.
2000 m. liepą Pitas vedė aktorę Dženifer Eniston (Jennifer Aniston).
2002 m. kartu su žmona Dženifer ir Holivudo kino studijos "Paramount Pictures" vadovu Bredu Grėjumi (Brad Gray) įkūrė prodiusavimo kompaniją "Plan B Entertainment". 2005 m. ji prodiusavo filmą "Čarlis šokolado fabrike" su Džoniu Depu (Johnny Depp) ir kt.
2005 m., po penkerių bendro gyvenimo metų, Pitas paliko žmoną Dženifer dėl kitos aktorės - Andželinos Džoli (Angelina Jolie).
2006 m. sausio 11 Bredas ir Andželina paskelbė, jog laukia kūdikio. Gegužės 27 d. jiems gimė dukra Šailo Nuvel (Shiloh Nouvel). 2008 m. liepos 12 d. pasaulį išvydo dvynukai Noksas Leonas (Knox Leon) ir Vivjena Maršelina (Vivienne Marcheline).
Bredas įvaikino ir Andželinos įvaikius Medoksą Šivaną (Maddox Chivan), Paksą Tjeną (Pax Thien) bei Zacharą Marli (Zahara Marley). Iš viso pora augina šešis vaikus.
Apdovanotas "Auksiniu gaubliu" ir keturiskart nominuotas "Oskarui": 1995 m., 1996, 2009 ir dukart 2012 m.
Praktikuoja sveiką gyvenimo būdą, negeria ir nerūko.
Jis šiais metais interviu žurnalui "Esquire" prisipažino sergantis lengva prozopagnozijos forma. Tai neurologinis sutrikimas, pasireiškiantis negebėjimu atpažinti žmonių veidų.

Parengė Aras MASIULIS

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder