Amerikietis: yra manančių, jog Japonija – Kinijos sostinė

Amerikietis: yra manančių, jog Japonija – Kinijos sostinė

„Vakarų ekspreso“ redakcija antradienį sulaukė netikėto svečio. Rugpjūčio mėnesį žurnalistu Klaipėdoje dirbs amerikietis Alex Kazakevičius, kurio senelė Lietuvą paliko prasidėjus karui. Kokią Klaipėda mato svečias, kuo ji jį stebina, ar jam patinka lietuviškas maistas ir, pagaliau, kokį įspūdį paliks garsioji Jūros šventė? Į šiuos klausimus atsakymus skaitytojai galės rasti jaunojo žurnalisto rašiniuose.

Jam 21, studijuoja Minesotos universitete, į Klaipėdą atvyko tiesiai iš Ilinojaus valstijos. Tiesa, kelionei prailgus tiek Frankfurte, tiek Vilniuje, jaunuolis spėjo aplankyti Vilniaus Arkikatedrą, kurioje, uždegęs žvakutę, mintyse sau palinkėjo stiprybės ir kuo greičiau įveikti kultūrinį šoką.

„Man tikrai pas jus patinka maistas, tik padavėjos labai jau keistai žiūri, matyt, tikisi kuo daugiau arbatpinigių“, - apie pirmus lietuviško pietavimo picerijoje įspūdžius pasakojo jis.

Praktikantas papasakojo, jog, nors Europoje yra tik antrą kartą (prieš tai lankėsi Jungtinėje Karalystėje), kelionės iš Vilniaus metu kraštovaizdis buvo labai jau panašus į namų. „Trūko tik nesibaigiančių kukurūzų laukų, visur lygumos“, - dėstė jis.

Vaikinas per kelias pastarąsias dienas patyrė visai daug – pamatė pajūrį po škvalo, vakare kartu dalinosi džiaugsmu su bare Rūtą Meilutytę palaikiusiais entuziastais. „Valgau sau ramiai ir staiga visi pradeda rėkti, šaukti ir sveikinti vienas kitą. Tik vėliau pavyko išsiaiškinti, kad taip palaikėte savo olimpietę, triumfavusią plaukimo finale“, - įspūdžiais dalinosi jis.

„Nepatikėsite, kiek yra daug amerikiečių, manančių, kad viskas sukasi tik apie juos, tik apie Ameriką. Ir kitur žmonės turi savo gyvenimus, o kiekvienas daro tai, ką jam ir reikia daryti. Daugelis amerikiečių net ir keliaudami laiko save svetimų šalių šeimininkais, pyksta jei žmonės nekalba angliškai. Manau labai sveika laikyti save įsibrovėliu, tada natūraliai galima suprasti ir šeimininkų priešiškumą“, - dėstė svečias.

Amerikietis domisi žmonių santykiais, skirtingomis kultūromis ir jų samplaika, kaip skirtingų tautybių, religijų ir įsitikinimų žmonės gali gyventi vienoje vietoje, valgyti, mylėti.

„Nekenčiu agresyvių, nuomonę nepagrįstai formuojančių antraščių. Reikia būti atidžiam, klausytis rimtų specialistų. Amerikoje taip pat daug leidinių,televizijos programų, nesilaikančių objektyvumo ir nešališkumo principų“, - globalias žiniasklaidos problemas minėjo pokalbininkas.

Ką gi, įdomu, ką Klaipėdoje sugebės išvysti atvykėlis, su kuo susipažins, koks miesto vaizdas jam įsimins. O gal prie to veido pagerinimo prisidės ir jis pats? Pagaliau, ar ryt 9 val. jis nepramiegos ir pasirodys darbe?

Sidebar placeholder