Beveik tris mėnesius sergantis S. Čaplinskas apie savo ligą: gydytojas nedraudžia įsijungti kompiuterio

Beveik tris mėnesius sergantis S. Čaplinskas apie savo ligą: gydytojas nedraudžia įsijungti kompiuterio

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovo Sauliaus Čaplinsko jau beveik tris mėnesius užsitęsusi liga buvusiam sveikatos ministrui ir toliau kelia įtarimų, kad nedarbingumu yra siekiama išvengti gresiančio atleidimo.

Pats S. Čaplinskas tvirtina, kad gydytojo paskirto režimo jis nepažeidžia, o kada pasveiks, „žino tik Dievas“. 

Aurelijus Veryga teigia, kad „Sodra“ jo prašymu jau vertina susidariusią situaciją, tačiau sprendimų dar nėra.

„Atsakymą gavau tokį, kad bus svarstoma, o kažkokio sprendimo – ar ten kas nors ištirta, ar kas nors nustatyta, aš kol kas neturiu gavęs. Bet čia tikrai keista situacija.

Jei jis dirba savo darbą, kur jis gali sau leisti dėl sveikatos komentuoti, dirbti, tai jo darbas ir nėra fizinis, jam nereikia rizikuoti sveikata, jis gali dirbti nuotoliniu būdu. Jei jam yra kažkokios fizinės problemos, fizinės sveikatos bėdos, tai žmonės paprastai susitvarko tą nuotolinį darbą, tad čia, manau, yra visai kitos priežastys“, – Alfa.lt komentavo A. Veryga.

Buvęs sveikatos apsaugos ministras į „Sodrą“ kreipėsi dar sausio 6 d., teigdamas, kad jo pastabos Sveikatos reikalų komitete dėl S. Čaplinsko dalyvavimo buvo ignoruojamos.

„Galiu ir klysti, bet, naujausiomis mano žiniomis, jis buvo nedarbingas dėl ligos, kuri prasidėjo iš karto po to, kai buvo pradėti veiksmai dėl jo, kaip vadovo, atleidimo už daugkartinius darbo drausmės pažeidimus.

Tik priminsiu, kad tai buvo vadovas, kuris nevykdė mano, kaip ministro, pavedimų, aktyviai priešinosi tuometinės Vyriausybės sprendimams dėl institucijų pertvarkos“, – tuo metu savo feisbuko paskyroje rašė A. Veryga.

ULAC vadovas iš užimamų pareigų buvo atleistas dar praėjusių metų lapkričio 4 d. Naujasis sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigė neturintis teisinio pagrindo pakeisti savo pirmtako A. Verygos sprendimo dėl S. Čaplinsko atleidimo iš pareigų.

„Geriau klauskite A. Verygos, ko jis čia pridarė“

Pats S. Čaplinskas, kuriam nedarbingumas dėl ligos buvo suteiktas 2020 m. lapkričio pradžioje, tikina nežinantis, kada liga pasibaigs, bei teigia, kad į komiteto posėdį, kuriame dalyvavo, jis buvo pakviestas paties Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininko, konservatoriaus Antano Matulo.

„Nežinau, kada pasibaigs. Jei būčiau ponas Dievas, tai žinočiau, ar reikės operacijos, ar reikės dar ko. Posėdžiuose tik vieną kartą buvau, kai mane labai kvietė. Jei A. Verygai dėl to labai skaudėjo širdį, tai čia jo problemos. A. Matulas labai prašė dalyvauti posėdyje, o antras dalykas – gydytojas man nedraudžia dalyvauti, kai nėra procedūrų, jis man nedraudžia įsijungti kompiuterio“, – piktinosi S. Čaplinskas.

Buvęs ULAC vadovas tikino nepažeidęs jokių įstatymų bei teigė, kad  pasibaigus nedarbingumo pažymėjimui visuomenė bus informuota.

„Aš jokių procedūrų, jokių režimų nepažeidžiau, geriau klauskite A. Verygos, ko jis čia pridarė, kodėl mes esame tokioje situacijoje su koronavirusu. Kai baigsis mano nedarbingumas, tai iš karto bus visiems aišku, o kiek truks, aš negaliu pasakyti“, – sakė iš pareigų atleistas ULAC vadovas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder