Dėl ko liūdi Povilas Vanagas

Dėl ko liūdi Povilas Vanagas

Dailiojo čiuožimo meistras Povilas Vanagas (42) visąlaik džiaugiasi turėdamas galimybę nors trumpam sugrįžti į Lietuvą, o jeigu dar gimtojoje šalyje su Margarita Drobiazko šoka ant ledo - tai išvis pasaka. Jam apmaudu, kad gyvendamas svetur ir daug keliaudamas po pasaulį retokai mato Lietuvoje gyvenančius artimiausius žmones.

Dailiojo čiuožimo trenerei Lilijai Vanagienei didžiulė šventė, kai į Kaune esančius namus bent trumpam sugrįžta Maskvoje gyvenantis vyresnėlis sūnus Povilas. Jis grįžo ir per praėjusias šventes. „Tai tikrai buvo fantastiškas laikas, ypač Poviliuko močiutei, t.y. mano mamai, šios Kalėdos buvo tiesiog pasakiškos. Mes labai smagiai praleidome laiką. Kadangi Margarita buvo miegojusi tik kelias valandas, mes jos pagailėjome ir paguldėme miegoti, o su Povilu šnekėjomės ir šnekėjomės apie viską, - susitikimo su sūnumi įspūdžiais dalijasi L. Vanagienė. - Mūsų santykiai su Povilu yra labai artimi, aišku, norėtųsi, kad jis gyventų kur nors arčiau. Kaip sakau - auginau, auginau vaikus, ir galų gale vienas įsikūrė viename pasaulio krašte, o kitas sūnus - kitame, Amerikoje. Bet su abiem pavyksta pasimatyti, todėl viskas yra gerai“.

Jau tradicija, kad kiekvienais metais per didžiąsias žiemos šventes P. Vanagas ir M. Drobiazko atvyksta į Lietuvą su „Liepsnojančio ledo“ programa. Naujuosius metus jie sutiko ant Baltijos jūros kranto, bet ne Lietuvoje, o Sankt Peterburge. Ten Naujamečio proga jie turi net penkiolika šou.

„Tokioje gražioje pasakoje su Margarita atliekame pagrindinius vaidmenis, - pasakoja P. Vanagas, kuris džiaugiasi, kad per šventes jam pavyko susitikti ir pasibūti su artimaisiais. - Džiaugiuosi, kad pavyko pabučiuoti ir apkabinti močiutę ir mamą. Aišku, yra sunku, kai visa giminė, visi artimieji yra čia, Lietuvoje, o tu esi kažkur toli. Bet jau kaip ir įpratau - ne pripratau, bet būtent įpratau. Tačiau visą laiką save guodžiu, kad tai nėra visiems laikams, kad ateis laikas ir būsime kažkur arčiau vienas kito. Dabar tokie laikai atėjo, kad visi yra prisirišę prie tos vietos, kur yra darbas. Toje vietoje paprastai yra nusiperkamas ir būstas. Bet aš manau, kad tai yra gana apmaudi situacija, nes žmonės galbūt tuo momentu turi geriausias darbo sąlygas, bet iš kitos pusės yra didžiulė stoka žmogiško bendravimo su pačiais artimiausiais žmonėmis. Dėl to yra labai apmaudu...“

Ar guodžia bent tai, kai turi galimybę šokti ant ledo Lietuvoje? „Be abejonės, čiuožimas namuose kiekvienam šokėjui, kiekvienam sportininkui, kiekvienam žmogui yra ypatingas. Iš vienos pusės, jaudiniesi žinodamas, kad pasižiūrėti į tave ateina daug pažįstamų ir giminių. Iš kitos pusės, mes čia ne tik patys čiuožiame, bet dar ir prodiusuojame „Liepsnojantį ledą“ - jau vienuoliktus metus, o šitas šou kiekvienais metais turi labai didelę, ilgą, sunkią, labai daug darbo reikalaujančią istoriją. Tai, aišku, didžiulė atsakomybė, bet grįžta daug teigiamų emocijų, kai po šou tribūnose žiūrovai stovi ir nesiliaudami ploja“. Šį kartą savo gerbėjams dailiojo čiuožimo meistrai P.Vanagas ir M.Drobiazko ant ledo pasakojo garsiąją Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės meilės istoriją, kurios idėja projekto kūrėjams gimė visai netikėtai. Pasirodymams buvo siuvami specialūs rūbai su istorinio kostiumo detalėmis. „Sakykime, jie yra adaptuoti, nes su visiškai istoriniais kostiumais čiuožti būtų įmanoma, bet nebūtų galima atlikti sudėtingų elementų ir viso kito, ko reikalauja čiuožimas. Bet didikų puotos dvasią, manau, mes puikiausiai perteikiame...“ - kalba P. Vanagas.

Į Lietuvą jis sugrįžta apie šešis kartus per metus. Vasarą dažnai pasiseka pabūti ilgėliau - 10-14 dienų. „Lietuvoje praleistas laikas nėra poilsis, Lietuvoje yra buvimas namuose, o tai yra daug daugiau negu poilsis, nes niekas nepakeis artimųjų šilumos, kas kiekvienam žmogui turbūt yra labai intymus dalykas“, - sako P. Vanagas. O dėl poilsio, tai jau nemažai metų Povilas ir Margarita ilsisi Turkijoje arba Egipte, nes per metus tiek

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder