Dirbk arba sušalsi

Dirbk arba sušalsi

Šaltis atėjo į Lietuvą ir nežada trauktis. Taigi tiems, kurie neturi galimybių išvykti į šiltuosius kraštus, telieka prie jo prisitaikyti. O geriau nei šilti drabužiai ar karšta arbata šaltį nugena darbas. Tuo įsitikinę žinomi šalies žmonės.

Lėtai už lango besileidžiant snaigėms dienraštis "Vakaro žinios" pakalbino aktorę Eglę Gabrėnaitę, šaulę Dainą Gudzinevičiūtę, atlikėjus Livetą Kazlauskienę, Česlovą Gabalį ir pasiteiravo, kas jiems padeda nesušalti per tokius orus, galbūt jie turi kokių nors ypatingų receptų, leidžiančių be vargo išgyventi lietuviškas žiemas.

Šaltis sustingdė darbus

Aktorė E.Gabrėnaitė prisipažino nemėgstanti ir nemokanti atostogauti, todėl žiemą bėgti į šiltuosius kraštus - ne jai. Apsiginti nuo šalčių galima ir kitaip.

"Nuo šalčio ginuosi tinginiu. Turėjau eiti pas studentus, bet paleidau juos. Tiesą sakant, pati jų paprašiau, kad mane išleistų, nes labai sušalau. Aš nesu karščio mėgėja, tačiau pastarosios dienos buvo tiesiog baisios. Niekaip nepavyksta įšilti, - prisipažino aktorė. - Arbatų tonomis geriu. Jeigu tik pavyksta, stengiuosi neiti į lauką. Tačiau dabar žiūriu pro langą, ir taip gražiai sninga. Vis sau pažadu, jog tik praeis šaltis, iškart eisiu pasivaikščioti."

E.Gabrėnaitė įsitikinusi, kad net per didžiausius šalčius geriausiai sušildo darbas, todėl visai netrukus ketina į jį pasinerti. Po įtempto gruodžio šių metų pradžia aktorei buvo gana rami. O kai ramu, šaltis kanda dar skaudžiau.

Gąsdina net žodis "žiema"

Šaulė D.Gudzinevičiūtė buvo kategoriška: ji šalčio labai nemėgsta, todėl net kalbėti apie tai nesinori.

"Žiemos nemėgstu. Man labai šalta. Tiesiog stengiuosi ilgai nebūti lauke - tik išbėgu ir įbėgu", - teigė D.Gudzinevičiūtė.

Šildosi arbatomis

L.Kazlauskienė taip pat nėra tas žmogus, kuriam patiktų žiema ir šaltis. Blogiausia būna tada, kai šalta netgi darbo vietoje, juk moksleiviams dėl šalčio galima praleisti pamokas, o dirbantys žmonės tokių privilegijų neturi.

"Mes prie tokio speigo nesame pripratę. Jeigu nėra būtinybės, prižiūriu namus, nes jie kūrenami, ir niekur neinu. Mėgstu čiobrelių, šalavijų, raudonėlių arbatas. Dėl tokios šaltos žiemos jau ne vieną pasirodymą teko atšaukti. Salės būna labai šaltos. Tačiau turime ir tikrai ištikimų gerbėjų, kuriems net speigai nebaisūs. Teko lipti iš savo šiltų lovų ir vykti į Kalvariją, kur žmonės jau iš anksto buvo nusipirkę bilietus. Tačiau tikriausiai dar teks ne vieną koncertą atidėti, nes žmonės per tokius orus tiesiog nenori niekur eiti iš namų", - apgailestavo Liveta.

Ji neatsistebi, kaip jos sutuoktinis Petras rytais išbėga basas ant sniego, įsitrina kūną sniegu, šoka į eketę ir net šiomis dienomis vaikšto su pavasarine striuke.

Svarbu geri drabužiai

Atlikėjai, esant tokiems šalčiams, vykti ar nevykti (atšaukti) į koncertą sprendžia iš parduotų bilietų skaičiaus, tačiau kai tokie šalčiai, net nusipirkęs bilietą žmogus gali neateiti.

"Svarbiausias dalykas ir ką reikėtų padaryti pirmiausia - tai tinkamai, šiltai apsirengti. Žinoma, galbūt Česlovas Gabalis geriau būtų praleisti namie laiką tokiu oru, tačiau nelabai išeina. Juk dirbti vis tiek reikia. Neseniai turėjau koncertą Druskininkuose. Žinoma, iš pradžių buvo abejonių, kad galbūt salė bus šalta ir žmonės nesusirinks, bet žmonės nepabijojo šalčių, nors buvo net 26 laipsniai šalčio. Žiemos ir šalčio nemėgstu, myliu vasarą.

Žinoma, karštos arbatos žiemą geriu daugiau, bet kokių specialių receptų gintis nuo šalčio neturiu. Išvykti, kur šilta, nėra galimybių, nes reikia dirbti. Taigi nuo šalčio ginuosi darbu", - neprarado entuziazmo Č.Gabalis.

Parengta pagal dienraštį "Vakaro žinios"

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder