Būtent tokiu būdu šių metų "Forbes" sąraše atsidūrė iš karto keturios stambiausios pasaulyje mažmeninio tinklo "Wal-Mart" įkūrėjo šeimos narės. Pavyzdžiui, jo našlė Elena Volton įgijo 43,5 mlrd. dol. vertės turtą
Kapitalai, uždirbti kompanijų BMW, "Tchibo" (kavos galimintoja), "Cox Enterprises" (media korporacija), grupės "Carlson Companies" (viešbučių "Radisson" tinklas), taip pat puikiai aprūpino jų paveldėtojas. Beje, kiekvienoje iš kompanijų jų radosi po dvi.Taip pat turtingomis paveldėtojomis tapo kompanijos "SC Johnson", kosmetikos priemonių bei buitinės chemijos gamintojos, valdytojo Robert Wood Johnson I našlė Ellen Cutler bei jo dukros.
Dar viena paveldėtoja - Linda Hariri, buvusio Libano ministro pirmininko jaunesnioji dukra ir jauniausioji sąrašo narė. Jos turtas įkainotas 1,4 mlrd. dol.
Jeigu paanalizuotume pačių turtingiausių pasaulio moterų turtų dydžį, matytume, jog būtent paveldėjimas garantuoja patį geriausią materialinį aprūpinimą.
Štai Fridos Špringer, laikraščių kompanijos "Alex Springer" įkūrėjo penktosios žmonos, turtas vertinamas 2,3 mlrd. dol., o Esteros Koplovic, kuri kartu su jaunesne seserimi paveldėjo iš tėvo statybos kompaniją "Fomento de Construcciones y Contratas (FCC), - 3,4 mlrd.
Dirbk kartu su vyru
Antroje vietoje pagal galimybę įgyti rekordinį turtą yra atvejai, kai moterys dirbo kartu su vyrais, o paskui paveldėjo bendrą turtą. Šiais metais pačių turtingiausiųjų sąraše su skaičiais 2,2 mlrd. dol. atsidūrė Leona Hemsli ir Rosalija Mera.
Leona Hemsli savo karjerą pradėjo nuo cigarečių prekybos, vėliau ją pastebėjo ir į savo kompaniją persiviliojo Haris Hemslis, valdęs 10 statinių Manhetene (Niujorkas) ir viešbučius, išsibarčiusius po visą Ameriką. Vėliau jiedu susituokė. Įdomus faktas, kad nuo 1997 m., kai būdama 78 metų Leona tapo našle, jai pavyko padidinti paveldėtą turtą 400 mln. dolerių.
Rosalija Mera slepiasi po garsiu prekybos ženklu "Zara". Savo pirmąją parduotuvę jie kartu su vyru (Amansio Ortega) atidarė 1975 Galicijoje. Tuomet iš prekybos ženklo išaugo visas holdingas - "Zara Inditex".
Po skyrybų su vyru Rosalija Mera gavo 7 proc. kompanijos akcijų ir dabar investuoja į media verslą, kino industriją ir naująsias technologijas.
Rinkis modernias technologijas
Nors "hi-tech" ir nėra laikoma pačia moteriškiausia veiklos sritimi, tačiau surizikavusiesiems su ja prasidėti ji atneša solidų pelną. Pavyzdžiui, Taivano gyventoja Taivania Šer Vong, kurios turtas vertinamas 2,1 mlrd. dol., į milijardierių sąrašą įsiveržė ne tik iš tėvo (naftos bei chemijos koncerno "Formasa Plastics Group") paveldėjusi turtą.
Startinis jos kapitalas buvo panaudotas naujam verslui kurti. Šer užsiima korinių telefonų mechanizmų bei dizaino gamyba nuosavoje kompanijoje "High Tech Computer".
Be to, kartu su vyru ji valdo ir korporaciją "VIA Technologies", kuri įeina į stambiausių pasaulyje mikroprocesorių bei čipų tiekėjų multimedijoms.
Sukurk media imperiją arba parašyk bestselerį
Ketvirtoje vietoje pagal turto sukaupimo būdus - nuosava žiniasklaidos imperija. Televizijos žvaigždės Opros Vinfri kapitalas vertinamas 1,4 mlrd. dol. Jos šou žiūri ir klausosi 99 procentuose Amerikos namų ir 122-yje pasaulio šalių. Savo laidą Opra sukūrė 1986 m., o paskui palaipsniui pridėjo prie jos žurnalą, knygų klubą, savo studiją, kuri gamina daugybę kitų laidų.
Opra Vinfri - viena iš šešių moterų milijardierių globaliajame sąraše (iš viso jų 78), kurioms pavyko pasiekti viską pradedant nuo nieko. Jos likimo istorija - tai kelias iš skurdo į didžiulį turtą. Vinfri laidą per savaitę dabar žiūri 49 milijonai žmonių vien tik Amerikoje.
Dar viena nuo nulio pradėjusi globalaus milijardierių sąrašo narė - Džoana Rouling. Britė namų šeimininkė uždirbo 1 milijardą dolerių parašiusi seriją knygų apie Harį Poterį.
Parengė Vilma Skiriūtė
Rašyti komentarą