Keitė Mos - epochos simbolis

Keitė Mos - epochos simbolis

Keitė Mos (Kate Moss, 39) - ne šiaip populiarus topmodelis. Jos vardas kelia asociacijas su visa mados verslo epocha, kai paklausiausios buvo jaunutės merginos, beveik paauglės. Keitės gyvenime buvo visko - pakilimų, nuopuolių, beprotiškų poelgių, keli gražūs romanai.

Kelias į žvaigždes

Kaip dažnai būna, modeliu Keitė Mos tapo visiškai atsitiktinai. Ji augo ne pačioje laimingiausioje šeimoje nedideliame miestelyje netoli Londono. Tėvas metė Keitės mamą ir dvi dukras, kai būsimoji pakylų žvaigždė buvo visai maža. Kad išmaitintų vaikus, mama dirbo padavėja, tačiau labai greitai šeimos maitintoja tapo jaunutė dukra. Kartą Keitės mama nutarė sutaupyti pinigų ir nuvežti vaikus pailsėti į Bahamus. Atgal jos grįžo per Niujorko oro uostą, kur jų laukė reisas į gimtąją Angliją. Būtent čia Keitę pastebėjo Sara Dukas (Sarah Doukas), modelių agentūros darbuotoja, mergaitėje iškart įžvelgusi tikrą briliantą.

Tada, 9-ojo deš. pabaigoje, dominavo aukšti, deivių išvaizdos topmodeliai, tokie kaip Naomi Kembel (Naomi Campbell), Sindi Krouford (Cindi Crawford) ir Klaudija Šifer (Claudia Schiffer). Keitė buvo nė nepanaši į tas idealias moteris: 14-metė buvo labai liesa, išraiškingo veido mergaitė, visiškai neatitinkanti įprastų grožio standartų. Sara Dukas davė jai savo vizitinę kortelę ir liepė paskambinti. Taip Keitė Mos susitarė dėl savo pirmosios fotosesijos - šios nuotraukos dabar pardavinėjamos „Bloomsbury“ aukcione. „Klasėje nebuvau gražiausia mergaitė. Krūtinės nėra, kojos trumpos, dantys negražūs. Nelaikiau savęs modelių verslo „žaliava“, tikrai“, - daug vėliau prisipažino K.Mos. Jau per pirmąją fotosesiją Keitė pademonstravo savo garsųjį išraiškingą žvilgsnį, bet iki šlovės buvo dar toli. Pradedantysis modelis persikėlė į Londoną, susipažino su tokiomis pačiomis kaip ji simpatiškomis provincialėmis, bandančiomis įsitvirtinti mados versle, ir prasidėjo... Keitė Mos gyveno su garsiu fotografu Marijumi Sorenčiu (Mario Sorrenti), jos gyvenimą sudarė alkoholis, narkotikai ir vakarėliai, o karjera klostėsi ne pernelyg gerai.

Pagrindinę gyvenimo sutartį mergina sudarė 1990 m., kai su ja panoro dirbti prekės ženklas „Calvin Klein“. Rezultatas buvo tiesiog stulbinamas - K.Mos vienu sykiu uždirbo 4 milijonus dolerių ir gavo daugybę pasiūlymų iš įvairių agentūrų ir firmų. Per keletą metų Keitė, taip ir neatsisakiusi žalingų įpročių, virto tikra žvaigžde. Su šia nestandartinės išvaizdos mergina norėjo bendradarbiauti visi - ir garsiausi mados namai, ir kosmetikos firmos.

Džonis

Tuo metu K.Mos susipažino su savo svajonių vyru - jaunu aktoriumi Džoniu Depu (Johnny Depp), kuris tuo metu buvo laisvas ir be galo patrauklus. Šiuo gyvenimo laikotarpiu Keitė nuolatos šypsojosi - ji beprotiškai įsimylėjo! Po fotosesijų ir madų demonstravimo modelis skubėdavo greičiau susitikti su mylimuoju. Beje, Dž.Depas tuomet, kaip ir ji, žavėjosi triukšmingais pasilinksminimais, taigi fotografai turėjo daugybę galimybių nufotografuoti ne visai blaivią žvaigždžių porelę. Visa tai tęsėsi ketverius metus ir įsimylėjėliai išsiskyrė santykiams pasiekus kulminaciją, kai emocijos tapo tiesiog nepakeliamos. Yra ir kitokia versija - būtent tuomet Dž.Depas sutiko būsimąją savo vaikų motiną Vanesą Paradi (Vanessa Paradis) ir apie tai, kad išeina, Keitei pranešė telefonu.

Jų išsiskyrimo istorija buvo labai dramatiška, apie tai buvo galima parašyti knygą. Sužinojusi, kad Džonis ją paliko, K.Mos nugrimzdo į tokią gilią depresiją, kad jai teko atsigulti į psichiatrijos kliniką. Tada Dž.Depas, kaip tikras vyras, nutarė padaryti platų mostą ir buvusiai mylimajai paruošė prašmatnią dovaną - automobilį, kurį atvarė tiesiog po jos ligoninės langais. Tik beveik po 10 metų K.Mos papasakojo, ką jautė tuo laiku: „Naktį man sapnuodavosi košmarai. O kiek ašarų išliejau: po tos istorijos verkiau kelerius metus“. Modelis taip pat prisipažino: „Tikėjau kiekvienu jo žodžiu, tikėjau tuo, ką jis man kalbėjo. Kai klausdavau Džonį, kaip man pasielgti, jis man patardavo, o aš visada klausiau jo patarimų“.

Seksas, narkotikai ir Pitas Dohertis

Išsiskyrusi su Dž.Depu, K.Mos tarsi nutrūko nuo grandinės - jos gyvenime buvo visa virtinė nevykusių romanų, kurie baigdavosi taip pat greitai, kaip ir prasidėdavo. Tuo laiku ji nuo leidėjo Džefersono Heko (Jefferson Hack) pagimdė dukterį, bet iki pavyzdingos mamos Keitei tuomet buvo labai labai toli. Modeliui prireikė kelerių metų, kad užgydytų sielos žaizdas ir visiškai grįžtų į darbą.

Kol K.Mos buvo karjeros viršūnėje, ji buvo fotografuojama „Harpaer’s Bazaar“ ir „Vogue“ viršeliams, jai buvo siūloma tapti kosmetikos „Dior“ veidu, ji buvo kviečiama dalyvauti daugelio garsiausių firmų šou, o laisvu laiku ji toliau pramogavo. Pergyvenusi išsiskyrimą su Dž.Depu, Keitė susirado sau naują „galvos skausmą“ - britą muzikantą Pitą Dohertį (Pete Doherty), žavų chuliganą ir narkomaną. Roko žvaigždės draugės vaidmuo K.Mos patiko - drauge su Pitu jie atrodė labai harmoningai. Keitė nepraleisdavo koncertų ir festivalių, atrodė laiminga ir linksma... Perkūnas nugriaudėjo 2005 m., kai manekenės priklausomybė nuo narkotikų, apie kurią visi ir taip nujautė, tapo akivaizdžiu faktu - paparacai įamžino ją uostant kokainą. Tada žiaurus mados pasaulis žvaigždei atsuko nugarą - daugelis firmų, baimindamosi dėl savo reputacijos, iškart nutraukė sutartis su K.Mos. Merginai neliko nieko kita, kaip gultis į reabilitacijos kliniką ir pradėti ilgą ir sunkią kovą su priklausomybe nuo narkotikų. Kartu K.Mos nusprendė atsisveikinti ir su P.Doherčiu, kuriam mylimosios netektis buvo labai nemaloni naujiena. Viename interviu jis atvirai pareiškė: „Myliu ją visa širdimi. Man patinka, kaip ji vaikšto ir kalba. Myliu jos kūno dalis. Myliu jos protą!“

Bet Keitė, neilgai dvejojusi, vis dėlto nusprendė baigti šį beprotišką romaną. Po gydymo nuo priklausomybės kurso žvaigždė pabandė grįžti į modelių verslą, nusisukusį nuo jos sunkiausią gyvenimo valandą. Tada K.Mos palaikė jos draugė dizainerė Stela Makartni (Stella McCartney), nemetė ir Džonas Galianas (John Galliano), visada vertinęs ją kaip modelį ir bičiulę. Po kelerių metų dėkinga K.Mos mylimam dizaineriui atsilygins tuo pačiu - 2011 m. Dž.Galianas pateks į visuomenės nemalonę, nuo jo nusisuks visi, ir tik Keitė žengs prie altoriaus su jo kurta suknia.

Užsispyrėlės sutramdymas

Reabilitavusis po narkotikų skandalo, darbo pasiūlymų K.Mos netrūko - ji tapo savotišku epochos simboliu. Be to, Keitė niekada „nesuko nosies“ nuo nebrangių prekės ženklų, su malonumu reklamuodavo ir „Mango“ drabužius, ir nebrangią „Rimmel“ kosmetiką. Lygiagrečiai bendradarbiavo su „Dior“, tapo aromato „Chanel“ veidu. Apskritai lengviau prisiminti firmas, kurios nesvajojo, kad šis modelis būtų jų veidas, negu išvardinti visus tuos prekės ženklus, su kuriais K.Mos teko dirbti.

K.Mos buvo pripažinta ir mene: 2006 m. anglų skulptorius Markas Kvynas (Marc Queen) sukūrė bronzinę skulptūrą „Sfinksas“, vaizduojančią manekenę keista jogos poza. Vėliau gražuolę išliejo iš aukso. Ar tai ne absoliuti sėkmė?

O po metų įvyko dar vienas svarbus įvykis - K.Mos susipažino su roko muzikantu Džeimsu Hinsu (James Hince). Jai visada patiko rokeriai, bet Dž.Hinsas, priešingai nei P.Dohertis, Keitei nesiūlė narkotikų - pasiūlė jai ranką ir širdį. Gražios vestuvės įvyko 2011 m. Londone. Maištininkė K.Mos virto pavyzdine žmona. Po vestuvių modelis, taip dažnai džiugindavusi bulvarinius leidinius dingstimis apie ją parašyti, pastebimai „aprimo“. Šiandien 39 metų K.Mos vis dar gali didžiuotis paauglės figūra, „firminiu“ išraiškingu žvilgsniu, ji beveik apsinuoginusi fotografuojasi „Versace“ ir po ilgos pertraukos džiugina nuotraukomis žurnalų vyrams skaitytojus. Modelis išmėgina save ir dizainerės profesijoje - ji jau spėjo sukurti rankinių kolekciją, juvelyrinių dirbinių liniją, o neseniai dar ir įdėklų išmaniesiems telefonams ir planšetiniams kompiuteriams kolekciją.

Parengta pagal dienraščio „Respublika“ priedą „Julius/Brigita“

Raktažodžiai
Sidebar placeholder