Tačiau mažame miestelyje šeima užtruko neilgai. Kai ketverių metų Marija pirmąkart paėmė į rankas raketę, šeima jau gyveno Sočyje.
Toliau sekė laimingi susitikimai. Pasakos variante - su geraisiais burtininkais, paprastoje istorijoje - su protingais geranoriškais žmonėmis ir patarėjais.
Taip ir atsitiko. Marijos tėvas Jurijus Šarapovas draugavo su Jevgenijumi Kafelnikovu.
Būtent jis padovanojo Marijai pirmąją raketę. Kai mergaitei sukako šešeri, ir šeima jau gyveno Maskvoje, Marija labai patiko Martinai Navratilovai, kuri per parodomąsias treniruotes mokė žaisti tenisą.
Navratilova suprato, kad jaunos talentingos mergaitės laukia nuostabi ateitis ir patarė vykti į JAV į Niko Balitjerio teniso akademiją.
Jurijus Šarapovas paklausė patarimo, ir taip mes vėl prieiname prie legendinių 700 dolerių kišenėje istorijos. Toliau kelionių istorijas pereina į pergalių istorijas.
Pergalės
Nėra nieko keisto, kad septynmetė mergaitė jau svajojo apie pergalę Vimbldone.
Tokiame amžiuje visos kliūtys atrodo įveikiamos. Tačiau panašu, kad šio vaikiško pasitikėjimo savo jėgomis geriausiąją dalį Marija išlaikė iki šiol. 120 metų Vimbldono turnyro istorijoje ji pirmoji nugalėtoja iš Rusijos.
Ji užkariavo angliškąją veją ne pagal britų taisykles ( 200 metų kantriai puoselėti), bet tiesiog įsiveržė kaip meteoras.
Tiesa, pati Marija prisipažino, kad pergalė jai buvo netikėta. Ji planavo, kad tai atsitiks kiek vėliau, ne šįkart. Ji išties dar tokia jauna, kad galėtų neskubėti, laiko turi pakankamai.
Tačiau atsitiko kitaip. 2001 metais ji pradėjo rungtyniauti Tarptautinės teniso federacijos suaugusiųjų turnyruose ir po trejų metų laimėjo Vimbldone. Netikėtumas, o gal jaunatviškas azartas?
Tačiau ir suaugusiems būdingas šlovės troškimas, nes Marija tuojau pat pareiškė, kad dabar sieks tapti pirmąja pasaulio rakete.
Prieš Vimbldono turnyrą pagal Moterų teniso asociacijos pasaulinį reitingą ji buvo penkiolikta. Prieš susitikimą su S. Viljams - dešimta.
Tačiau ten, viršuje dar daug rimtų priešininkių, tarp jų Anastasija Myškina, prieš mėnesį nugalėjusi turnyre Paryžiuje ir taip pat siekianti tapti pirmąja.
Tačiau Šarapovos treneris Robertas Lensdorfas mano, kad "ji turi viską ko reikia, kad taptų geriausia moterų tenise. Jei tik ji panorės, tai ir taps".
Be reikalo amerikiečiai sielojasi. Nors buvusi Pelenė, o dabar princesė, reitinguose rašoma kaip Rusijos tenisininkė, ji gyvena ir treniruojasi Floridoje.
Į Rusijos olimpinę rinktinę, vyksiančią į Atėnus, Vimbldono nugalėtojos kažkodėl neįtraukė, nors rinktinės sudėtis buvo paskelbta vos prieš kelias dienas. Tai kieno gi ji?
Pati Marija sako, kad daug metų gyvena Amerikoje, bet teniso kortuose visuomet galvoja rusiškai.
Rašyti komentarą