Mergina ne tik gargždiškiams atveria muzikos pasaulį ryškiausiomis spalvomis, veda į pergales konkursuose, tačiau pati kuria dainas ir yra ne vieno konkurso diplomantė.
Aktyviai dalyvauja konkursuose
– Šiuolaikinio dainavimo studija – kas slypi po šiuo pavadinimu?
– Šiuolaikinio dainavimo studijos pavadinime slypi energija. Kiekvienas čia ateinantis yra pripildytas pozityvumo.
Kolektyvas labai įvairus: nuo mokyklinio amžiaus iki suaugusiųjų. Šis nuostabus kolektyvas susikūrė dar 2013 m. ir gyvuoja iki dabar. Visi kolektyvo nariai yra labai skirtingi, kiekvienas su sava charizma, noru tobulėti, dalyvauti. Galbūt tai ir yra mūsų kolektyvo gyvavimo sėkmė!
– Kokius kūrinius atliekate? Kokią žinutę siekiate perteikti klausytojams?
– Repertuaras – labai įvairus. Dainuojame popmuziką, gospelą, repertuare yra džiazo kūrinių. Klausytojui siekiame visuomet perteikti kūrinio prasmę, ką norime juo pasakyti. Dainoje yra labai svarbus pajautimas. Norime, kad muzika kitiems būtų lyg terapija „iš širdies į širdį“. Išliekame saviti ir norime žmonėms skleisti gerą energiją.
– Sėkmingai dalyvaujate ir įvairiuose konkursuose.
– Balandį dalyvavome tarptautiniame konkurse „Muzikos talentų lyga 2019“ ir ten iškovojome su suaugusiųjų ansambliu 2-ąją vietą „Pop“ dainos kategorijoje, Aistė Šlajūtė užėmė 2-ąją „Lietuviškos dainos“ kategorijoje ir 3-iąją „Pop“ dainos kategorijoje. Tai tikrai puikus pasiekimas. Manau, kad šis laimėjimas mus visuomet skatins judėti į priekį, dalyvauti ir parodyti žmonėms, jog galime dainuoti įvairaus stiliaus dainas, nepriklausomai nuo amžiaus.
Studija – įkvėpimas ir tobulėjimas
– Studijai pradėjote vadovauti mažiau nei prieš pusmetį, o jau sėkmingai paruošėte kolektyvą konkursams. Pasidalinkite, ką jums pačiai reiškia ši studija? Galbūt tai pirmasis kolektyvas, kuriam vadovaujate?
– Išties Šiuolaikinio dainavimo studija – pirmasis kolektyvas, su kuriuo pradėjau dirbti kovo mėnesį. Kiekvieną kartą mokau dainuoti iš visos širdies. Noriu, kad jiems pasisektų, noriu, kad jie išmoktų kažką naujo, neapsibrėžtų tam tikrų ribų, kaip daro kiti. Ši studija yra mano įkvėpimas. Kiekvieną kartą stengiuosi savo ugdytinius įkvėpti, įnešti naujų vėjų, skatinu juos dalyvauti, parodyti save.
– Kolektyve – skirtingo amžiaus atlikėjai. Turbūt sujungti darniai visumai kartas – iššūkis?
– Mus jungia meilė muzikai. Nesvarbu, koks amžius bebūtų, mes mokomės to paties. Siekiame dainuoti žmonėms, perteikti kūrinio prasmę, jausmą.
– Kuo toliau planuojate nustebinti gargždiškius ir rajono gyventojus?
– Planuose yra vienas projektas, apie kurį, manau, išgirsite visai netrukus, sekite naujienas.
– Kokia Jūsų patirtis muzikos srityje? Galbūt ir pati dainuojate, muzikuojate?
– Pradėjau dainuoti vos nuo trejų metų. Baigiau Raseinių meno mokyklą, ten įgijau net dvi specialybes: fortepijono ir solinio dainavimo. Vėliau studijavau VDU Muzikos akademijoje džiazo atlikėjos bakalaurą.
Dainavimo mokiausi pas profesionalius atlikėjus ir lektorius S. Janušką, J. Sakalytę. Esu dainų autorė, įvairių konkursų diplomantė, laureatė, televizijos projekto „Dainų dainelė“ dalyvė, Muzikos talentų lygos’17 tarptautinio konkurso Grand Prix laimėtoja. Šiuo metu baigiu LMTA Klaipėdos Menų akademijoje muzikos ir meno pedagogikos magistro studijas.
Šiuolaikinio dainavimo studijos dalyvių mintys apie muziką
- „Dainavimas man maloni pramoga. Tai bendradarbiavimas, šaunūs tarpusavio santykiai su kitais. Gavau naujos patirties dainavimo mene. Tai man buvo gana neįprasta ir tikrai inovatyvu.“ Remigijus Š., 53 m.
- „Naujos pažintys, geras laiko praleidimas, savirealizacija. Išmokau taisyklingo kvėpavimo metodų, profesionalumo, kokybės. Mane įkvėpė naujos vadovės parašytos dainos, kurias mes galime dainuoti.“ Ramunė R., 33 m.
- „Man dainavimas yra gyvenimo džiaugsmas. Puikus laiko praleidimas. Sužinojau, kad dainavimas nėra paprasčiausiai „išsižioti“, labai svarbu valdyti garsą, mūsų balso aparatą. Naujos patirtys įkvėpė, kad dainuoti galima ne tik dėl savęs, bet ir dėl kitų.“ Lina S., 52 m.
- „Šiuolaikinio dainavimo studija padeda man atsiskleisti ir būti savimi. Konkursai ir pasirodymai yra iššūkiai, su kuriais augu, tobulėju. Į kiekvieną pasirodymą įdedama darbo, todėl visada atiduodame dalelę savęs. Laimėjimai niekada nebuvo prioritetas, bet, žinoma, kai mūsų darbai būna įvertinti teigiamai.“ Aistė Š., 17 m.
Rašyti komentarą