Netikėtai mirė buvęs prokuroras Stanislovas Stulpinas

Netikėtai mirė buvęs prokuroras Stanislovas Stulpinas

Penktadienio vakarą netikėtai mirė buvęs Klaipėdos miesto apylinkės vyriausiasis prokuroras Stanislovas Stulpinas.

Neoficialiomis žiniomis mirtis vyrą užklupo dirbant prie kompiuterio.

Prieš mirtį buvęs prokuroras apsilankė pas gydytojus, skundėsi kad jaučiasi blogai.

Manoma, kad 65-uosius metus ėjusį vyrą pražudė širdies liga.

Buvęs prokuroras pastaruoju metu aktyviai rašė komentarus įvairiems portalams, tarp jų - ir www.VE.lt, kuriuose kritikavo teisinę sistemą, politikus.

Paskutinį, pavadintą "Blaiviai mąstantiems", "Vakarų ekspresui" jis atsiuntė savo mirties dieną. Jame S. Stulpinas dėstė savo mintis apie partiją "Drąsos kelias" ir jos perspektyvas po Seimo rinkimų.

S. Stulpinas išreiškė nuomonę, kad kaip politinė partija "Drąsos kelias" faktiškai egzistuoja tik dokumentuose, nes "buvo įsteigta gaivališkai, kaip iššūkis į valdžios abejingumą ir teisėsaugos institucijų kai kurių pareigūnų nusikalstamai netinkamą savo pareigų atlikimą bei neteisėtus sprendimus dėl įvykių Garliavoje". Ši partija esą yra vienos nelaimės ir neteisingumo vykdymo pasekmė. Jis prognozavo, kad jei šioje partijoje nebus atlikti organizaciniai veiksmai, iš esmės ją prikeliant gyvenimui, tai ši partija netrukus visai nustos egzistuoti.

Buvęs prokuroras savo paskutiniame komentare tvirtino, jog dabar "faktiškai yra siekiama, kad Lietuvoje beliktų dvi partijos - konservatorių ir socialdemokratų" ir siūlė ateityje "rimtai ieškoti sprendimų dėl visų demokratinių jėgų vienijimosi į vieną politinę partiją".

1948 m. balandžio 27 d. Telšiuose gimęs S. Stulpinas Vilniaus universiteto teisės fakultete studijavo 1974-1984 m. Tuo pat metu dirbo Mažeikių rajono prokuroro padėjėju, nuo 1983 iki 1985 m. - prokuroro pavaduotoju. Vėliau dešimt metų dirbo Šilutės rajono vyriausiuoju prokuroru. 1995 m. buvo paskirtas Klaipėdos miesto apylinkės vyriausiuoju prokuroru. Iš šių pareigų pasitraukė 2007-ųjų spalį, kai dėl jo veiksmų buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Galutinį, jam nepalankų sprendimą, Aukščiausiasis Teismas buvo priėmęs pernai birželį.

Bene žymiausios bylos, kurioms tiesiogiai vadovavo S. Stulpinas, buvo iškeltos dėl valstybinės žvejybos laivyno įmonės "Jūra" turto iššvaistymo stambiu mastu. Jis taip pat inicijavo bylą dėl vadinamojo Preilos botelio statybų teisėtumo. Žinia, Aukščiausiasis Teismas neskundžiamu sprendimu nurodė griauti šį botelį, tačiau dabartinė Vyriausybė ieško būdų, kaip jį palikti stovėti.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder