Pažintis su 3 superžmonėmis

Pažintis su 3 superžmonėmis

Siūlome susipažinti su 3 superžmonėmis: Serena Viljams ir jos neatremiamu teniso kamuoliuko padavimu, žmogumi, orą sulaikančiu 22 minutes, ir šachmatininke iš Vengrijos, įrodžiusia, kad genijais tampama, o negimstama.

Serena Viljams: tenisininkė, kurios padavimas muša rekordus.

S. Viljams laimėjo 30 „Grand Slam“ titulų, 46 moterų vienetų varžybas ir 4 olimpinius aukso medalius. Tam, kad suprastumėte, kodėl ji visa galva aukštesnė už savo varžoves, pažiūrėkite, kokiu greičiu ji paduoda kamuoliuką - 175 km/h.

„Niekada nepaduodu kamuoliuko visa jėga. Galėčiau smūgiuoti stipriau, tačiau paprastai mano padavimai nėra itin stiprūs“, - apie savo padavimus kalba S.Viljams.

Nors sportininkė ir nesmūgiuoja „itin stipriai“, Serenos kamuoliukas lekia kiek greičiau nei vidutinis kamuoliuko greitis, fiksuojamas profesionalių vyrų teniso turnyruose. Taip pat pastebėta, kad jos antrasis padavimas yra greitesnis nei Andžio Murėjo (šiuo metu trečioji pasaulio raketė).

Beje, ši tenisininkės jėga yra „natūrali“, o ne daugybės valandų, praleistų treniruočių salėje, rezultatas.

Tomas Sietas: žmogus, nekvėpuojantis 22 minutes.

Nekvėpavimo po vandeniu pasaulio rekordininko T. Sieto didžiausias priešas yra galvojimas, nes galvojant naudojamas deguonis. „Kuo emocingesnės mintys, tuo blogiau. Jei galvosite apie vakarykštį barnį su savo mergina, jūsų širdis pradės plakti greičiau“, - sako T. Sietas.

35 metų vokietis T. Sietas savo karjerą pradėjo 2000-aisiais ir nuo to laiko jau sumušė 22 pasaulio rekordus. Tomo plaučiai yra maždaug 20 proc. didesni nei tie, kuriuos turi jo amžiaus ir sudėjimo žmonės. Tai, kad jis sąlyginai smulkus, - irgi privalumus, nes jo raumenys sunaudoja mažiau deguonies. Tam, kad taip ilgai išbūtų po vandeniu, padeda ir vyriškio gebėjimas atsipalaiduoti.

Šiuo metu T. Sietas siekia įgyti metalo apdirbimo mokytojo profesiją, nes gebėjimas sulaikyti kvėpavimą nėra didesnis privalumas. Anot T. Sieto, labiausiai jis praverčia viešuosiuose tualetuose.

Judit Polgar: mergina, tapusi šachmatų meistre.

Judit tėvas, sovietinės Vengrijos edukologas Lašlas Polgaras, buvo įsitikinęs, kad genijais negimstama, o juos galima išugdyti. Tam, kad įrodytų šią teoriją, jis iš mokyklos atsiėmė savo tris dukras ir jas nuo mažens ugdė tapti tam tikros srities specialistėmis. J.Polgar buvo ruošiama tapti šachmatų profesionale. Šiuo metu ji laikoma geriausia visų laikų šachmatininke ir yra vienintelė moteris, patekusi į geriausiųjų šachmatininkų de šimtuką. Iš pradžių Judit ir jos vyresniosios sesės šachmatais žaidė po 10 minučių per dieną. Kai jai sukako 12 metų - šachmatams buvo skiriama jau 10 valandų. 1991 metais ji tapo jauniausia pasaulyje šachmatų didmeistre - jai tuomet buvo 15 metų. Didžiausias jos pasiekimas - įrodymas, kad vyrai nėra geresni šachmatų žaidėjai nei moterys. Per savo karjerą ji nugalėjo Borisą Spaskį, Garį Kasparovą ir kitus devynis geriausius pasaulio šachmatininkus.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder