Virtuvės šefas R. Bolgovas apie su metais neblėstančio vyriškumo receptą: „Gamta jau viską mums davė“
Virtuvės šefas R. Bolgovas apie su metais neblėstančio vyriškumo receptą: „Gamta jau viską mums davė“

Žinomas virtuvės šefas Ruslanas Bolgovas tikina, jog gera žmogaus savijauta yra neatsiejama nuo jo mitybos. Vis tik, metai bėga, organizmas neišvengiamai sensta, o kartu padaugėja ir įvairių ligų bei sveikatos problemų.

Laimei, anot Ruslano, daugelį negalavimų galima išspręsti pasitelkiant gamtos pagalbą, svarbu tik laiku pastebėti kūno siunčiamus signalus.

Medicinos laidoje „Sveikatos medis“ žinomas virtuvės šefas Ruslanas Bolgovas sutiko atvirai papasakoti apie su amžiumi ryškėjančias vyriškąsias problemas ir natūralius būdus, tinkančius efektyviai toms problemoms spręsti. Vyras pripažįsta, jog pirmiausia gera žmogaus savijauta priklauso nuo vidinės psichologinės pusiausvyros, kurią, pasak šefo, gali suteikti būtent maistas.

„Geros emocijos, kylančios maisto gamybos ar bendravimo prie pietų stalo metu, suteikia labai daug jėgų. Man labai svarbi yra vidinė savijauta ir jeigu tu nori ją turėti gerą, su metais turi keistis ir maistas. Kuo vyresnis žmogus, tuo maistas turi būti lengviau virškinamas“, - laidoje atvirauvo Ruslanas.

Kalbėti apie su vyriškumu susijusias problemas nė vienam nelengva, ypač jeigu vyras iki tol jautėsi sveikas. Tačiau tyrimai rodo, jog išsekęs vyro organizmas, nuolatinis nuovargis stresas ir nerimas, gali neigiamai atsiliepti ne tik emocinei, bet ir lytinei sveikatai.

„Jeigu aš pajuntu, kad mano energija ir darbingumas ima kristi, bent kartą savaitei turiu dieną praleisti neišlipant iš lovos. Na, o kalbant apie bėdas, su kuriomis susiduria vyrai, tai jeigu gyvenimas kupinas gerų emocijų, šeimoje tvyro gera aura, tai vyrui erekciją gali suteikti net ir paprasta virta dešrelė“, - laidoje juokavo virtuvės šefas.

Impotenciją vyrai neretai laiko negrįžtamu procesu, tačiau pasak specialistų, lytinio pajėgumo nepakankamumas gali būti ir laikinas, sukeltas psichologinių ar fizinių priežasčių. Deja, bet medikų praktika rodo, jog vyrai linkę ignoruoti kūno siunčiamus signalus, vengia ieškoti pagalbos ir kreiptis į gydytojus patarimo.

„Lytinis gyvenimas ir seksualinis aktyvumas poroje yra labai svarbus. Jeigu nėra reguliaraus lytinio gyvenimo, nuo to, be abejonės, kenčia santykiai, didėja stresas, daugėja pykčių.

Vyro išsekusiam organizmui padėti gali aiški dienotvarkė, fizinė veikla nerimo, įtampos depresijos išreikštumą mažina net 60 proc., na, o svarbiausia – kalbėkime vieni su kitais, jog mylima moteris pasikeitusį vyro elgesį neimtų laikyti cinizmu, o suprastų, kad kiekvienas simptomas turi savo prasmę ir reikšmę“, - laidoje kalbėjo „Ąžuolyno“ klinikos psichiatras gyd. Vytautas Alekna.

Virtuvės šefas Ruslanas Bolgovas tikina, jog kiekvieno žmogaus sveikata tiesiogiai susijusi su mitybos įpročiais. Vis tik dėl įtempto gyvenimo tempo, daugelis vyrų pamiršta rūpintis savo organizmu, nesilaiko subalansuotos mitybos principų bei neužtikrina, jog kūnas gautų pakankamas vitaminų ir mineralų dienos normas.

Dėl to Ruslanas ragina vyrus apsilankyti vaistinėse ir pasidomėti maisto papildais, skirtais būtent vyrų sveikatai, vyriškumui bei potencijai palaikyti. Vieni tokių yra „RED3“, praturtinti afrikinės slyvos ekstraktu, išgaunamu iš augalo žievės, kuris padeda palaikyti normalią prostatos būklę.

Iš Peru Andų kilusi pipirnė kartu su Azijos žemyne viena vertingiausių žolelių – juoduoju eleuterokoku – naudingi vyro fizinei ir psichinei būklei. Vyro sveikatai veiksmingos ir goji uogos bei sėjamojo lino sėklos, o visos šios medžiagos sutalpintos į vieną maisto papildo kapsulę tikslingai veikia vyro organizmą.

„Aš esu už natūralius produktus. Galbūt norint pajusti rezultatą juos reikia vartoti ilgesnį laiką, tačiau gamta jau mums viską davė, tik kartais ta gamta yra sutalpinta į maisto papildų kapsulę. Vyrai neretai galvoja, kad jų ligos nepalies, tačiau aš bent du kartus per metus apsilankau pas gydytojus ir pasitikrinu sveikatą.

Su metais ją reikia vis labiau saugoti ir prižiūrėti, tai yra normalu, dėl to, kad organizmas sensta. O jeigu nesinori galvoti apie save, pagalvokite apie savo antrąją pusę, kad padarytumėt viską, jog galėtumėte kuo ilgiau ją stebint ir džiugint“, - laidoje pasakojo Ruslanas Bolgovas.

Kaip šokėjas S. Skambinas saugo savo širdį?

Apie tai, kad gyvenime reikės rūpintis sveikata, šokėjas Saulius Skambinas susibūrė dar paauglystėje, kuomet dėl greito augimo ėmė skaudėti sąnarius, dubens kaulus, kartais sumausdavo širdį. Tačiau tuo visas dėmesys savijautai ir pasibaigdavo, mat tuo metu svarbiausias buvo šokis.

„Važiuoti į varžybas ir šokti buvo galima net ir su temperatūra ar lūžusiu kojos pirštu. Visiškai dėl to nepergyvenau.

Žinoma, kaip sportininkai mes daug dėmesio skiriame sveikatai, tačiau kartais tikslai ir rezultatai būdavo svarbiausi dalykai gyvenime. Na, o vėliau, kai jau dirbau treneriu, kartą pajutau, kad ima mažėti jėgų, energijos, kad net ir džiaugsmas visu tuo ką darau buvo pradingęs.

Tuomet teko vartoti širdį stiprinančius vaistus“, - laidoje apie savo širdies sveikatą pasakojo Saulius Skambinas.

Sidebar placeholder