
Buvęs žvalgybos karininkas Jurijus Švecas išsamiai aprašė, kaip ir kodėl karas Ukrainoje gali baigtis būtent taip
„Ar Ukrainos ir Rusijos derybų sąlygos bus priimtinos? Ne, bet jūs stengiatės rasti pusiausvyrą“, - pridūrė Kellogas.
Ir tada jis grįžta prie įdomaus istorinio fakto - tai 1905 m. Rusijos-Japonijos karo pabaiga, kai Rusija patyrė žiaurų pralaimėjimą prie Cušimos, prie Mukdeno.“ Buvęs žvalgybos karininkas priminė jų pasaulio istorijos faktą.
Jurijus Švecas pridūrė: „Karas Rusijai galėjo baigtis dar blogiau, nes nebuvo su kuo ir dėl ko kariauti, bet tada įsikišo JAV prezidentas Tedis Ruzveltas (Teddy Roosevelt) pasakė: „Vaikinai, leiskite man padėti sudaryti su jumis taiką“.
Jis suvedė juos Naujojo Hampšyro valstijoje, kur įvyko derybos ir buvo sudaryta taika, o štai Kelloggas apie tai pasakoja. Ten abi pusės nesutarė daugeliu klausimų, buvo pasirengusios nutraukti derybas, bet Ruzveltas susėdo ir pasakė: „Jūs abu turite šiek tiek nusileisti“.
Jie taip ir padarė. Ir kas atsitiko?“
„Dėmesio! Mes pereiname prie klausimo, koks antrasis dalykas svarbus Trumpui.
Pirmąjį sakėme, kad jam reikia kuo greičiau pasiekti paliaubas. Kodėl paliaubos? Kelloggas atsako: „Kada? „Tedis Ruzveltas laimėjo Nobelio taikos premiją ir karas buvo sustabdytas“.
Taigi, manau, kad jei pažvelgtume į tokį požiūrį, būtent tai ir vyksta, t. y., sprendžiant iš interviu, pagrindinis Baltųjų rūmų tikslas dabar yra Nobelio premija Trumpui, o tam reikia kuo greičiau paskelbti paliaubas“, - svarstė karinis ekspertas.
Šaltinis: dialog.ua
Rašyti komentarą