Ingrida Šimonytė: skirti dėmesį mūsų gynybai ir atgrasymui reikia skubiai

premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad JAV prezidento Joe Bideno sprendimas dislokuoti papildomų amerikiečių karių Baltijos šalyse yra sveikintinas žingsnis. Ministrė pirmininkė akcentuoja, kad, atsižvelgiant į tai, jog po pasibaigusių bendrų Maskvos ir Minsko karinių pratybų Rusijos kariai liko Baltarusijoje, Lietuvos gynybai skirti papildomi pajėgumai turėtų būti suteikti kuo skubiau.

„Manau, kad yra labai svarbu, ir tai iš esmės atliepia mūsų jau kurį laiką keltą klausimą, mūsų Baltijos valstybių, taip pat ir Lenkijos akcentuotą problemą, kad Baltarusijos statusas tampa visiškai kitas negu mes buvome pripratę matyti, kai ten kartkartėmis vykdavo bendros karinės pratybos su Rusija. Dabar neturėjome labai didelio lūkesčio, kad tai yra laikinas karių atvykimas, buvome veikiau įsitikinę, kad bus taip, kaip dabar matome, kad kariai liks. Ir liks be jokio apibrėžto laiko“, – trečiadienį Seime žurnalistams teigė I. Šimonytė, pridurdama, kad Baltarusijoje likę kariai iš esmės keičia saugumo situaciją.

„Tai keičia ne tik Lietuvos saugumo situaciją, bet ir viso Baltijos regiono, taip pat ir Lenkijos, ir apskritai Baltijos jūros regiono, kalbant ir apie tas šalis, kurios nėra šiuo metu NATO narės, todėl dėmesį mūsų gynybai ir atgrasymui reikia skirti, jį reikia skirti papildomai ir jo reikia skubiai. Tai čia pirmas žingsnis, kurį tikrai labai sveikiname“, – pridūrė ji.

Vis dėlto, kada papildomi pajėgumai turėtų pasiekti Lietuvą ir kitas Baltijos valstybės, I. Šimonytė nekonkretizavo.

„Kol kas labai komentuoti negaliu, nes ta žinia buvo paskelbta vakar. Manau, kad informacijos daugiau ateis šiek tiek vėliau“, – kalbėjo premjerė.

ELTA primena, kad antradienį JAV prezidentas J. Bidenas dėl eskalacijos Ukrainos krizėje pritarė papildomų amerikiečių karių ir įrangos perkėlimui į Estiją, Latviją ir Lietuvą.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder