Juozas Šikšnelis: Gyventi facebooke. Iš ciklo „Pavasario paistaliojimai“

Gyventi galima realiame pasaulyje, kasdienybėje su visais rutininiais ritualais, kurie seniai įgriso iki plaukų pašaknų, iki panagės skausmo įsivėrus pašiną ir virtualiame pasaulyje, kuriame vien meilė, simpatijos, pritarimai ir patiktukai.

Išsikepei pyragą pagal Beatos ar Alfo receptą, nufotografuoji, įdedi į facebook‘ą ir kaip mat sulauki šimtų patiktukų bei keliasdešimt komentarų kokį genialiai tobulą kūrinį sutvėrei.

Nesvarbu, kad telefonu fotografuotas pyragas nei kvepia, nei duodasi ragaujamas, bet visi tavo draugai, iš mandagumo, norėdami patys pasiviešinti ir prisimindami, kad neseniai tu irgi paspaudei patiktuką jų salotoms, neryškiai fotografijai ar šeimyninei nuotraukai, tarytum grąžindami skolą spaudžia „patinka“.

Ratas užsidaro. Tu man aš tau. Bet juk malonu, kai tave „laikina“, koks skirtumas kokiomis intencijomis.

Ką dėti į facebook‘ą, ko nedėti? Keistokas klausimas. Juk demokratija, tad galima dėti viską. Bet čia turėtų būti apgalvota strategija. Tarkim negali atsižavėti vaikais, dėk kuo gausiau jų nuotraukas ir kas tau kibernetinio saugumo ekspertų parspėjimai nedėti vaikų nuotraukų į internetą, nes piktavaliai gali jas panaudoti piktam.

Tas pats ir su kelionėmis bei poilsiui egzotiškose šalyse. Nuodėmė nesublizgėti ir nepasigirti. Ir tuo pačiu pasiviešinti vagiams, kad tuščias butas ar namas laukia jų.

Pats sau patinki – dėk savo nuotraukas ne mažiau nei keturias per savaitę. O jei nori pasveikinti savo bičiulį, kelk nuotraukas kur nutraukti judu, geriausiai, kad pats būtum pirmajame plane. Ir ne vieną, daug nuotraukų, nuotraukų gausa liudija ne tik tavo artimą ryšį su jubiliatu, bet ir tavo žinomumą.

Jeigu pritrūksta žmonių, pereik prie augintinių. Kelk nuotraukas su katėmis, šunimis, žiurkėnais ar dar su kokia egzotiška gyvūnija, svarbu kuo dažniau ir kuo gausiau, nes pauzės veikia pragaištingai – facebooko draugų gausa gali išgaruoti lyg rūkas saulei kylant, pyst ir nėbėra.

Ir atmink: facebook‘e gyvena tik mandagūs bei išauklėti žmonės, nėra ir negali būti nei vieno, kuris po tavo fotografija parašytų: nekaltink veidrodžio jei snukis kreivas ar kažkokį panašiai nepadorų komentarą.

Rašyti komentarus būtina, bet jie neturėtų peržengti susižavėjimo ribų, geriausiai rašyti wow – trumpai ir aiškiai. Svarbiausia, šiuolaikiškai, visiems, net nemokantiems angliškai, suprantamai.

Galima ir lietuviškai: nuostabu, žavinga, nepakartojama, sunku atplėšti akis ir panašiai ir taip toliau.

Būtina užsibrėžti sau tikslą: per dieną išdalinti ne mažiau dešimties patiktukų, tad po savo postu gali tikėtis šešių – aštuonių, ne visi, kuriems reiški simpatiją suvokia, kad privalu atsakyti tuo pačiu, jie žavisi savimi ir mano, kad kiti jais žavisi, nesitikėdami atlygio.

Facebook‘as yra terapinė priemonė išsigydyti nuo nepilnavertiškumo komplekso, pigu ir vaistai nekainuoja: pagiri ir pats esi pagirtas.

Vis viena nuo to patiktukų nesumažės.

 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder