Karas Ukrainoje

Karybos ekspertai: NATO sutinka, kad Kijevas smogtų į Rusijos teritoriją

(2)

Karą Ukrainoje stebintys ir analizuojantys „Visuomenės informacinio saugumo agentūros“ įkūrėjai, specialiųjų operacijų pajėgų atsargos karininkas Aurimas Navys ir Mindaugas Sėjūnas seka veiksmus mūšio lauke ir šalia jo, juos analizuoja ir pateikia savo įžvalgas. Su jomis gali susipažinti ir „Vakarų ekspreso” skaitytojai.

Kalbos kalbelės

JAV prezidentas Džo Baidenas atsiprašė Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio už karinės pagalbos Ukrainai vėlavimą. D dienos minėjimo metu paskelbta apie naują Jungtinių Valstijų karinės paramos paketą, kuriame – amunicija ir priešlėktuvinės raketos.

Pagerbdamas 1944 m. birželio 6 d. žuvusiųjų atminimą, JAV prezidentas pareiškė: "ar kas nors abejoja, jog jie norėtų, jog Amerika šiandien čia, Europoje, pasipriešintų Putino agresijai? Jie prašo mūsų atlikti savo darbą – saugoti laisvę ir mūsų laikais, ginti demokratiją, pasipriešinti agresijai užsienyje ir namuose“.

Tai yra labai aiškus pareiškimas, jog Amerika nepaliks Europos Rusijos agresijos akivaizdoje.

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas oficialiai paskelbė, jog Ukrainos ginkluotosios pajėgos turi teisę smogti taikiniams Rusijos teritorijoje. Aljanso vadovas pažymėjo, kad tai teisė į savigyną, kuri apima teisėtus karinius taikinius agresoriaus teritorijoje.

Pagaliau ir NATO vadovas, tarsi kartodamas mūsų žodžius, suteikė Kijevui teisę smogti rusų kariniams taikiniams. Ir šios atakos į Rusijos teritoriją bus laikomos gynyba tol, kol paskutinis kruvinas okupanto batas nepaliks Ukrainos žemės.

Kremlius į tokias sau liūdnas žinias sureagavo įprastu branduoliniu burbėjimu. Sankt Peterburgo tarptautinio ekonomikos forumo metu, moderatorius Sergejus Karaganovas perskaitė FSB paruoštuką ir paragino imtis intensyvesnių karinių veiksmų bei garsiau kalbėti apie branduolinę ginkluotę. Klounas Putinas suvaidino, jog nagrinėja visus scenarijus, nieko neignoruodamas.

Štai tokiais būdais, netiesiogiai, ne Putino lūpomis, FSB vis dar mėgina gąsdinti pasaulį branduoliniu basliuku. Tačiau kinkadrebio laikai baigiasi. Netrukus nuo sprogimų drebės Kremliaus sienos.

Postūmiai 

Nors NATO skelbia, kad kol kas nesiruošia įvesti karinių pajėgų Į Ukrainą, tačiau Aljanso užkulisiuose kalbama, kad karinio bloko pozicija gali pasikeisti. Emanuelis Makronas pasiūlė NATO karius dislokuoti Ukrainoje mokymo misijoms. Kremlius nieko nelaukdamas pasmerkė E. Makrono iniciatyvą, nes užsienio instruktoriai esą būtų teisėti Rusijos taikiniai, ir tai dar labiau eskaluotų konfliktą.

Ši Kremliaus tryda nieko kito nereiškia, kaip baimę, jog Vakarų šalys iš tiesų dislokuos savo karius Ukrainoje, tuo supančiodamos Rusijos karinių operacijų veiksmus Ukrainos žemėje.

Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos direktoratas perspėja, kad Rusijos specialiosios tarnybos rengia naują informacinę operaciją prieš šalį ir šiam tikslui skiria 15 mln. dolerių. Nauja informacinė / psichologinė operacija rengiama prieš Ukrainos vadovybę ir karinę žvalgybą bei konkrečius asmenis. Šia proga bus sukurta daug filmų, straipsnių, kurių tikslas vienas – pakirsti pasitikėjimą Ukrainos kariuomene ir žvalgyba šalies viduje bei užsienyje.

ES komisija patvirtino, kad Ukraina visiškai įgyvendino visus keturis reformos žingsnius, reikalingus oficialioms deryboms pradėti. Ukraina atitinka anksčiau neįvykdytus kriterijus – antikorupcines priemones, politinio lobizmo apribojimus, pareigūnų turto deklaravimo taisykles ir tautinių mažumų kalbų apsaugą.

ES pirmininkaujanti Belgija tikisi pasiekti vieningą sutarimą ir pirmąjį stojimo derybų ratą surengti birželio 25 d.

Veiksmai 

Ukrainos gynėjai į kitą pasaulį palydėjo daugiau nei 1200 neprašytų svečių. Iš viso rusų nuostoliai kare viršija 517 tūkst. gyvosios jėgos vienetų.

Praėjusią parą sunaikinti devyni priešo tankai.

Rusai naktį atakavo Ukrainos teritoriją, paleisdami 13 dronų ir aviacinę raketą H-59. Devyni dronai ir raketa buvo numušti.

Mozdoko aerodromą Šiaurės Osetijoje, kuriame dislokuoti strateginiai bombonešiai Tu-22M3 ir raketų nešėjai MiG-31K atakavo ukrainiečių bepiločiai orlaiviai.

Šį kartą dronai įveikė apie 1 000 km atstumą iki taikinio. Tikimės, kad pažeidimai bus rimti.

Lietuvoje 

Prorusiškų jėgų suaktyvėjimas plika akimi pastebimas ir Lietuvoje. Matome įvairių pilietiškų aktyvistų viešinamą informaciją apie įvairių asmenų, politikų antivalstybinę veiklą, “taikos” Ukrainoje siekimą pagal Kremliaus formulę.

Piktinamasi, jog mūsų jėgos struktūros nesiima reikiamų priemonių ir neužkardo nusikaltimų prieš valstybę.

Pridursime, jog stebime ir atvirą viešų bei paslėptų Rusijos informacinių šaltinių veiklą ir įtaką Lietuvoje. Netrukdomai veikia kai kurie Rusijos propagandiniai proputiniški kanalai, sklinda dezinformacija per įvairias rusakalbes platformas.

Kai kurios žinutės akivaizdžiai sinchronizuotos. Ir jei ES bei atskiros bloko šalys imasi naujų priemonių kovai su Kremliaus psichologinėmis operacijomis, Lietuva turi neprarasti lyderio pozicijų.

Neturime paaiškinimo, kodėl kai kurie “apžvalgininkai” ir žurnalistai iki šiol minta “Telegram” platformos informacija, kurią Ukrainos žvalgyba pripažino, kaip veikiančią pagal Gebelso metodikas, tarp dalies teisingos informacijos įpilant dezinformacinių nuodų. Be to ši platforma bendradarbiauja su FSB.

Esame įsitikinę, jog nepakanka problemas įvardinti ir jas vis spręsti, procesą ištęsiant be pabaigos. Problemas reikia išspręsti – tai yra, uždaryti prorusiškus kanalus.

Jei tam tikslui trūksta įrankių – reikia juos sukurti. Rusija skiria milžiniškas lėšas kovai už žmonių protus ir sielas, mes neturime teisės atsilikti.

Ekrano nuotr.
Nuotraukoje: „Olad“ komanda.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder