Privačiame darželyje Vilniuje pasigesta 17 tūkst. eurų

Pamatę, ką daro darželio darbuotojos, tėvai sutriko: „Baisu“

Esu šiek tiek pasimetusi, nes nežinau, ar man čia kelti bangas, ar apskritai kažką įmanoma ir verta keisti.

 

Leidžiame savo vaiką į darželį. Jau ne pirmus metus, bet seniau tokių dalykų nepastebėdavau, arba neatsidurdavau netinkamu metu netinkamoje vietoje.

Jau kelintą kartą nuveždama vaiką į darželį ar jį iš ten pasiimdama vis netyčia sutrinku sutinku kelis darželio darbuotojus (dažniausiai moteris), rūkančius už kampo.

Rūko ne pačioje darželio teritorijoje, paeina už tvoros. Bet pro šalį einantys vaikai vis tiek gali lengvai pamatyti ir, žinoma, užuosti.

Mano dukra jau netgi ir pati kartais imituoja tą rūkymo veiksmą ir prie burnos kiša visokius šiaudelius, vaidina, kad pučia dūmus. Man baisu.

Suprantu, kad vaiko neapsaugosiu nuo visų pasaulio blogybių. Žalingų įpročių dukra gali prisižiūrėti tiesiog gatvėje, kieme. Pilna rūkančių ant kiekvieno kampo, kavinėse, prie parduotuvių, mokyklų.

Bet, sutikit, kai vedi vaikus į švietimo įstaigą, tikiesi, kad bent ten bus saugi erdvė jiems augti ir mokytis išimtinai teigiamų pavyzdžių. Liūdna, kad taip nėra.

Konkretaus darželio neminiu, nes žinau, kad problema ne tik pas mus. Draugai, gyvenantys kituose miestuose, irgi pasakojo panašių istorijų.

Esam gulėję ligoninėje, tai pasitaikė, kad ir sesutės, ir kitos ligoninės darbuotojos su tabako kvapeliu ateidavo į palatą.

Tikrai nesinori gadinti žmonėms gyvenimo, ar kad iš darbo atleistų.

Aišku, taip pat nesinori, kad vaikai matytų tokius vaizdus. Gal asmenys patys pamatys save iš šalies, susimąstys apie savo nederamą elgesį, kaip tai atrodo iš tiesų? Gal padarys išvadas, imsis priemonių?

Galbūt, jei ir toliau rūkys, tai bent jau tik savo namuose, ar kažkur toli nuo vietų, tik ten, kur vaikų akys ir nosys nepasiekia.

Ši subjektyvi autoriaus nuomonė nebūtinai sutampa su redakcijos: už skaitytojo turinį lrytas.lt neatsako.

Sidebar placeholder